E-ticaret firmaları genellikle belirli satış modelleri ile e-ticaret sektöründe faaliyet gösterir. Bazı markalar e-ticarette stoklu bir şekilde satış yaparken bazı markalar da stoksuz yani dropshipping yöntemi ile e-ticaret yapar. Stoksuz e-ticaret yapmayı isteyen markalar tedarikçiler ile anlaşarak xml bayiliği alır.

E-ticaret firmaları genellikle belirli satış modelleri ile e-ticaret sektöründe faaliyet gösterir. Bazı markalar e-ticarette stoklu bir şekilde satış yaparken bazı markalar da stoksuz yani dropshipping yöntemi ile e-ticaret yapar. Stoksuz e-ticaret yapmayı isteyen markalar tedarikçiler ile anlaşarak xml bayiliği alır. 

E-ticaret sitelerine xml bayilik veren firmalar çoğu zaman farklı yöntemler ile çalışır. Bazı firmalar üyelik ücreti ile bayilik verirken bazı firmalar da belirli bir oranda ürün alındığı takdirde XML bayiliği vermektedir. 

E-ticaret Sitelerine XML Bayilik Veren Firmalar adlı bu yazımızda dropshipping metodu ile e-ticaret yapmak isteyen kişi ve işletmelerin XML bayiliği alabileceği firmalar hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve hangi firmalardan bayilik alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

XML Bayilik Nedir?

E-ticarette xml bayilik, stoksuz e-ticaret yapmak isteyen markaların tedarikçiler ile anlaşarak, belirli ücretler ya da ücretsiz bir şekilde ilgili e-ticaret tedarikçisinin ürün ve hizmetlerini sitesine aktardığı bayilik türüdür.

XML Bayilik sisteminde markalar:

• Ürün adı

• Stok sayısı

• Ürün görseli

• Kategoriler

• Alt kategoriler

• Satış fiyatları

• Markalar

Gibi ürünlere ait olan birçok özelliği e-ticaret sitelerine çekebilmektedir. Bu bayilik yöntemi sayesinde e-ticaret firmaları birçok tedarikçinin ürünü sitelerine ekleyebilmekte ve böylece daha fazla ürün satışı yapabilmektedir. 

Petgarden

Petshop sektöründe e-ticaret yapmak isteyen kişi ve işletmelerin xml bayilik alabileceği firmalar arasında Pet Garden yer almaktadır. Kedi ve köpek gibi canlılar için ürünlerin oldukça fazla olduğu Petgarden’da e-ticaret sitenize ekleyebileceğiniz birçok ürün bulunmaktadır. Bunun yanı sıra farklı evcil hayvanlar için de ürün kitlesinin geniş olduğunu söylemek mümkündür.

Bebek Bayi

Anne ve bebek sektöründe faaliyet göstermek isteyen markaların xml tedarikçisi olarak seçebileceği Bebek Bayi, uygun alım fırsatları ve ürün çeşitliliği ile dropshippingyapmak isteyen markaların tercih edebileceği tedarikçilerden birisidir. 

Dilay Kozmetik

2001 yılından beri e-ticaret sektöründe faaliyet gösteren bir marka olan Dilay Kozmetik de e-ticaret firmalarına xml bayilik veren markalardan birisidir. 

• Parfüm

• Makyaj

• Cilt

• Saç Bakımı

• Vücut

• Güneş Ürünleri

Kategorilerinde satış yapan bu marka ürün çeşitliliği bakımından da oldukça zengindir. 

Tekstil Bayi

E-ticaret sektöründe faaliyet gösteren markaların büyük bölümü hazır giyim sektöründe faaliyet göstermeyi tercih eder. Çünkü hazır giyim sektöründe satılan ürün sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Bu noktada e-ticaret markalarının hazır giyim ve tekstil sektörüne yönelmesini sağlamaktadır e-ticaret bayilik veren firmalar arasında yer alan tekstil bayi de dropshipping yapmak isteyen markalar için xml bayiliğivermektedir. 

Aksu Vital

E-ticaret bayilik veren firmalar arasında yer alan aksu vital, doğal ve organik ürünler satışı yapan markalar arasındadır. 

• Kişisel Bakım Ürünleri

• Sirke

• Macun

• Pekmez

• Gıda Takviyeleri

Gibi birçok ürün aksu vitalin xmli içerisinde yer almaktadır. 

Çanta Satışı

Hazır giyim sektörü kadar önemli olan sektörlerden biri de ayakkabı ve çanta sektörüdür. Bir gün içerisinde internetten yüzlerce liralık çanta satışı yapılmaktadır. Ticimax XML Entegrasyonları arasında yer alan çanta satışı da dropshipping yaparak internetten çanta satmak isteyen markalara XML tedariği sağlamaktadır. 

AKŞENER: DİNİ BİR CEMAATİN KİSVESİ ALTINDA 6 YAŞINDAKİ KÜÇÜCÜK BİR ÇOCUĞUMUZA YAŞATILANLAR, BÜYÜK BİR SAPKINLIKTIR, ÇÜRÜMÜŞLÜKTÜR VE DÜPEDÜZ TECAVÜZDÜR AKŞENER: DİNİ BİR CEMAATİN KİSVESİ ALTINDA 6 YAŞINDAKİ KÜÇÜCÜK BİR ÇOCUĞUMUZA YAŞATILANLAR, BÜYÜK BİR SAPKINLIKTIR, ÇÜRÜMÜŞLÜKTÜR VE DÜPEDÜZ TECAVÜZDÜR

MODA GSM

Telefon ve telefon aksesuarları satmak isteyen markaların tercih edebileceği bir diğer XML tedarikçisi de Moda GSM’dir. Ticimax XML entegrasyonları arasında yer alan Moda GSM, birçok kategori de yüzlerce ürün satışı yapan bir firmadır. Sizler de e-ticaret sitenizi telefon ve telefon aksesuarları üzerine kurmak ve dropshipping yapmak istiyorsanız MODA GSM’den XML alabilirsiniz.

Moda GSM XML bayilik sistemi sayesinde e-ticaret sitenizdeki ürün çeşitliliği artırabilir ve daha geniş bir hedef kitleye hitap edebilirsiniz. 

Hızlı Mama

E-ticaret ile internetten ürün satmak isteyen markaların en çok yöneldiği sektörlerden birisi olan petshop sektöründe faaliyet gösteren Hızlı Mama, kedi, köpek, sürüngenler, kuş ve akvaryum hayvanları için ürün ve hizmet satışı yapan bir markadır. Sizler de petshop sektöründe faaliyet göstermek istiyorsanız hızlı mamanın XML bayiliğini alabilirsiniz. Böylece sitenize birçok ürünü ekleyebilir ve çeşitliliği artırabilirsiniz.

XML Bayilik Entegrasyonu Nasıl Yapılır

E-ticaret için xml bayilik veren markaların ürün ve hizmetlerini xml entegrasyonları sayesinde kolayca yapabilirsiniz. Kendinize ait xml bağlantısını aldıktan sonra ürün ve hizmetleri e-ticaret sitenize aktarabilir ve internetten dropshipping yapmaya başlayabilirsiniz.

Ticimax XML Tedarikçi Entegrasyonları ile Ürün Çeşitliliğini Artırın

Ticimax e-ticaret alt yapısını tercih ederek sizler de kendinize ait bir e-ticaret sitesi açabilirsiniz. Ticimax e-ticaret paketinde yer alan xml tedarikçi entegrasyonu ile ürün ve hizmetleri hızlıca e-ticaret sitenize aktarabilir ve dropshipping ile internetten satış yapmaya başlayabilirsiniz.