Dünya Doktorları Derneği, GAMI Teknoloji ile iş birliği yaptı. GAMI, Dünya Doktorları’nın Web3 dijital dönüşümüne öncülük edecek. 

İETT ARAÇLARI BÖYLE TEMİZLENİYOR İETT ARAÇLARI BÖYLE TEMİZLENİYOR

Dünya Doktorları Derneği, Türkiye’nin Web3 alanındaki öncü ‘venture builder’ı GAMI Teknoloji ile iş birliğine gitti. Şiddet, doğal afet, hastalık, kıtlık, yoksulluk ve dışlanmadan etkilenen nüfusun sağlık erişimine ulaşımını kolaylaştırmayı amaçlayan Dünya Doktorları, Web3 dönüşümleri için adım attı. Kurum ve kuruluşlardan sonra sivil toplum kuruluşlarının da dahil olmaya başladığı dönüşümde Dünya Doktorları, 4 yıllık süreç içerisinde ürün ve yeni proje desteği alacak. GAMI, derneğin Web3 dünyasında aktifleşebileceği işlere öncülük edecek. Bu iş birliğiyle geliştirilecek blok zincir projeleriyle Dünya Doktorları Derneği, bu alanda deneyim kazanacak. TheSender platformundan elde edilecek olan komisyon gelirleri de derneğin bağış hesaplarına aktarılacak. Ayrıca Web3 kullanıcılarının dikkatinin çekilerek Web3 dünyasında sosyal sorumluluk kapsamında farkındalık yaratılması amaçlanıyor. 

“DEVAM EDEN BİRÇOK PROJEMİZE SÜRDÜRÜLEBİLİR FİNANSAL KAYNAK SAĞLAYACAĞIZ” 

GAMI Teknoloji ile gerçekleştirdikleri iş birliğinin ardından açıklamalarda bulunan Dünya Doktorları Derneği Başkanı Hakan Bilgin, “Dünya Doktorları, bugün birçok ülkede devam eden krizlerle küresel standartlarla baş etmeye çalışıyor. Hatay’da, Filistin’de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu iş birliğiyle devam eden birçok projemize sürdürülebilir finansal kaynak sağlayacağız. Bu, daha fazla insana dokunabileceğimiz anlamına geliyor. Bir STK olarak da gelişen dünyaya ayak uydurabildiğimiz için çok mutluyuz” dedi. 

Kaynak: anka