Dışişleri Bakanlığı, "Pakistan’ın güneydoğusundaki Belucistan Eyaleti’nin Gwadar şehrinde 3 Kasım 2023 tarihinde meydana gelen terör saldırısında 14 askerin şehit olduğu derin üzüntüyle öğrenilmiştir. Bu menfur terör saldırısını kınıyor; şehitlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz" açıklamasını yaptı.

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'ın Belucistan Eyelati'nin Gwadar şehrinde meydana gelen terör saldırısına ilişkin bugün yazılı bir açıklama yaptı. Bakanlık'tan yapılan açıklama şöyle:

ALEVİ STK’LARDAN İSTANBUL’DA MİTİNG: “DEVLETİN ALEVİSİ OLMAYACAĞIZ. DEDELERİMİZİ HÜKÜMETİN MEMURLARI YAPMAYACAĞIZ” ALEVİ STK’LARDAN İSTANBUL’DA MİTİNG: “DEVLETİN ALEVİSİ OLMAYACAĞIZ. DEDELERİMİZİ HÜKÜMETİN MEMURLARI YAPMAYACAĞIZ”

"Pakistan’ın güneydoğusundaki Belucistan Eyaleti’nin Gwadar şehrinde 3 Kasım 2023 tarihinde meydana gelen terör saldırısında 14 askerin şehit olduğu derin üzüntüyle öğrenilmiştir. Bu menfur terör saldırısını kınıyor; şehitlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz. Terörizmle ortak mücadelemizde dost ve kardeş Pakistan Hükümeti'yle ve halkıyla dayanışmamızı bu vesileyle bir kez daha vurguluyoruz."