Elektrik Mühendisleri Odası: ''Rüşvet skandalı Akkuyu’ya sıçramasın. Nükleer riski sonlandırılalım'' Elektrik Mühendisleri Odası: ''Rüşvet skandalı Akkuyu’ya sıçramasın. Nükleer riski sonlandırılalım''

(ANKARA) - Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Srebrenitsa Soykırımı, insanlık tarihinin kara lekesi olarak hafızalarımızda yerini koruyor. 'Ne yaparsanız yapın, soykırımı unutmayın' şuuruyla ülkemizde her yıl 11 Temmuz’u 'Srebrenitsa Soykırımını Uluslararası Düşünme ve Anma Günü' olarak yâd edeceğiz" dedi.

Dışişleri Bakanı Fidan, Srebrenitsa Soykırımı'nın 29. yılı dolayısıyla sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı. Fidan mesajında şunları kaydetti:

"29 yıl önce dünyanın gözü önünde, Avrupa’nın ortasında bir halk katledildi. Srebrenitsa Soykırımı, insanlık tarihinin kara lekesi olarak hafızalarımızda yerini koruyor. 'Ne yaparsanız yapın, soykırımı unutmayın' şuuruyla ülkemizde her yıl 11 Temmuz’u 'Srebrenitsa Soykırımını Uluslararası Düşünme ve Anma Günü' olarak yâd edeceğiz. Şehit olan kardeşlerimizi rahmetle anıyor, ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum."

Kaynak: anka