Didim Belediyesi tarafından hizmete sunulan Didim Belediyesi Deniz Yıldızları Gündüz Bakımevi öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşadı.

Didim Belediyesi Deniz Yıldızları Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde öğrenim gören öğrenciler, dönemin sona ermesi ile birlikte karnelerini aldı. Didim Belediyesi Gençlik Merkezi ve DİGEM Sanat Akademisi’ndeki karne törenine; Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Didim Belediye Başkan Yardımcıları E. Öznur Gündoğdu, İbrahim Metin Başer, Belediye Meclis üyeleri, öğrenciler ve velileri katıldı.

Törende konuşma yapan Başkan Atabay, şunları söyledi:

“Biz burada tüm imkanları birleştirerek ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak olan çocuklarımızın eğitimine katkı sunuyor, Yüce Atatürk’ümüzün bizlere emanet ettiği bu ülkeyi onların yaşayabilecekleri daha medeni seviyelere çıkarabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bizim çocuklarımızı hangi ilkelerle yetiştireceğimiz bellidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırları içerisinde okuyan her çocuk önce Ulu Önder’imiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerlemek durumundadır. Bundan kimsenin şüphesi olmadığına inanıyorum. Çocuklarımız ileride muhakkak gurur duyacağımız okullara gidecekler, eğitimlerini alacaklar, meslek sahibi olacaklardır ve biz onların her zaman yanlarında olacağız. Çocuklarımızın mezuniyet heyecanı yaşadıkları bu özel güne katılımınızdan dolayı teşekkür ediyor, geleceğimizin teminatı minik öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

Konuşmaların ardından Deniz Yıldızları Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri tarafından düzenlenen dans gösterileri izleyenler tarafından beğeni topladı. Törende kreş öğrencileri, karnelerini Atabay’ın elinden alarak mezun oldu.