Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi, Devlet Tiyatroları'na ev sahipliği yapıyor. Devlet Tiyatroları tarafından kapalı gişe oynanan birçok oyun, Mersinli sanatseverlerle buluşacak.

Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi, Devlet Tiyatroları'na ev sahipliği yapıyor. Devlet Tiyatroları tarafından kapalı gişe oynanan birçok oyun, Mersinli sanatseverlerle buluşacak.

CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla açılışı yapılan ve ilk konseri dünyaca ünlü sanatçı Fazıl Say tarafından verilen Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi, kültür, sanat ve sosyal yaşamın odağı olmaya devam ediyor.

Açıldığı tarihten bu yana yüzlerce sanatsal gösteriye ev sahipliği yapan Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi, çok büyük bir iş birliğine imza atıyor. Sadece 81 ilin 25’inde gösteri yapan Devlet Tiyatroları, turne programına Mersin’i de alarak oyunlarını Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi'nde yapma kararı aldı. 

Bu kapsamda her ay 4 farklı Devlet Tiyatrosu oyunu sahnelenecek. Mezitli Belediyesi salon ve gişeden sorumlu olacak ve diğer tüm harcamalar Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak.

Ocak ayında başlayan turne programı kapsamında 10-11 Ocak 2023 tarihlerinde Van Devlet Tiyatrosu'nun 'Penceredeki Atlar' oyunu, 24-25 Ocak 2023 tarihlerinde ise Ankara Devlet Tiyatroları'nın 'Siyahlı Kadın' oyunu sahnelenecek.

Mezitli’de yaşayan vatandaşların çok özel olduğunu her fırsatta dile getirdiğini vurgulayan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nün turne programına Mezitli Belediyesi Kültür Merkezini almasının önemine dikkat çekti. Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi'ni inşa ederken yalıtımdan ses akustiğine kadar çok hassas davrandıklarını belirten Başkan Tarhan, “Kültür Merkezimiz buraya gelen tüm sanatçılar tarafından büyük beğeni kazandı. İlk konseri veren Fazıl Say da, burada Cumhuriyet Defilesi yapan modacılar Yıldırım Mayruk-Barbaros Şansal ikilisi de Kültür Merkezimize yönelik beğenilerini dile getirmişlerdi. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü de oyunlarını en iyi şekilde sergileyebilecekleri bir salon olması nedeniyle Türkiye’de ilk kez bir ilçeyi turne programına almışlardır. Sadece Devlet Tiyatroları değil gün aşırı özel tiyatrolar, Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu da oyunlarını Kültür Merkezimizde sahnelemektedir. Ben tüm sanatseverlerimizi Mezitli Kültür Merkezimizde sahnelenen oyunları sergilenen gösterileri izlemeye davet ediyorum” dedi.