CHP Ankara Murat Emir, Kahramanmaraşlı depremlerden etkilenen yurttaşları, Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde yerleştikleri hobi bahçesi evlerinde ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Depremden etkilenen bir yurttaş, "Burayı çok sevdim. Allah razı olsun bize kapıyı açtılar. Ama rahatsızlığım var. Doktora ihtiyacım oluyor. Yeni ameliyat oldum" dedi.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, depremlerden etkilenen yurttaşları, Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde yerleştikleri hobi bahçesi evlerinde ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Depremden etkilenen bir yurttaş, "Burayı çok sevdim. Allah razı olsun bize kapıyı açtılar. Ama rahatsızlığım var. Doktora ihtiyacım oluyor. Yeni ameliyat oldum" dedi.

EVİ, İŞ YERİ YIKILAN, AĞIR-ORTA HASARLI DEPREMZEDELERİN ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ BORÇLARI SİLİNDİ EVİ, İŞ YERİ YIKILAN, AĞIR-ORTA HASARLI DEPREMZEDELERİN ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ BORÇLARI SİLİNDİ

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihindeki 7,7 ile 7,6 büyüklüğündeki deprem 11 ilde yıkıma neden oldu. Yaklaşık 14 milyon yurttaşın yaşadığı bölgeden çok sayıda yurttaş başka kentlere taşındı. 

Başkentte, Kahramankazan'da 972 aile toplam 3 bin 800 depremden etkilenen yurttaş yaşıyor. CHP Milletvekili Murat Emir, Kahramankazan'da hobi bahçesi evlerine yerleştirilen yurttaşları ziyaret etti, sorunlarını dinledi. 

Depremden etkilenen kadın yurttaş, “Burayı çok sevdim. Allah razı olsun bize kapıyı açtılar. Ama rahatsızlığım var. Doktora ihtiyacım oluyor. Yeni ameliyat oldum” dedi.

Emir, Sağlık Bakanlığı’nın haberinin olup olmadığını, kontrol için gelip gelmediklerini sordu. Bir başka yurttaş, “Etlik hastanesine iki, üç defa gittik. Kontrollerini yaptırdık. Tabi gidiş geliş biraz uzak olduğu için zor” dedi. Emir, bir ihtiyaçları olup olmadığını, kendisinin yardım edebileceğini söyledi. Yurttaş da “Oluyor, olmuyor desem yalan olur” karşılığını verdi.

Depremden etkilenen yurttaş, hobi evini sevdiklerini belirtirken, “Apartmana girme konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Şu dönem aslında daha avantajlı” dedi.