Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sonrasında hasta bakıcı olarak çalıştığı evden hırsızlık yaptığı öne sürülen şüpheli, Muğla’nın Menteşe ilçesinde yakalandı.

ESMA TURAN

Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sonrasında hasta bakıcı olarak çalıştığı evden hırsızlık yaptığı öne sürülen şüpheli, Muğla’nın Menteşe ilçesinde yakalandı.

Binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği, binlerce vatandaşın da yaralandığı 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrası Kahramanmaraş’ta hırsızlık olayları yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Elbistan ilçesinde bakıcılığını yaptığı yaşlı kadını, İngiltere’de olan çocuklarının isteği üzerine depremden sonra evden çıkaran E.G., daha sonra ailesini yanına alarak Marmaris’teki arkadaşının yanına gitmek üzere yola çıktı. E.G.’nin baktığı yaşlı kadının çocukları depremden sonra Kahramanmaraş’a geldikleri ve depremden hasar gören eve gittiklerinde evde bulunan ziynet eşyaları ile paralarının yerinde bulunmadığını tespit etti. Yaşlı kadının çocuklarının durumu polise bildirmesinin ardından ev anahtarının sadece E.G.’de bulunması nedeniyle ekipler tarafından şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Yapılan çalışmalar çerçevesinde E.G. ve ailesinin içinde bulunduğu aracın Muğla’nın Menteşe ilçesi girişindeki polis noktasından geçtiğinin tespit edilmesinin ardından otomobil yol güzergahı üzerinde durduruldu. Araçta hırsızlık şüphelisi olduğu iddia edilen E.G. ile annesi N.G. ve 2 çocuğu araçtan indirildi. Araçta ve şüpheli üzerinde yapılan aramada yaşlı kadının evinden çalındığı iddia edilen 8 bin 150 euro, 8 bin lira, 2 bin 400 sterlin, 4 adet altın yüzük 2 çift altın küpe, 3 çeyrek altın, 1 bilezik, 1 tam altın ele geçirildi. Polis tarafından gözaltına alınan E.G., Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünde alınan ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından hakim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye sevk edildi. İfadesi alınan anne N.G. ise serbest bırakıldı.