CHP Ankara Milletvekili Ulucanlar Göz Hastanesi’nin kapatılmasının kabul edilemeyeceğini belirterek, “Özel göz hastaneleri her gün yeni şubeler açıp büyürken kamunun elindeki en önemli göz hastanesinin yok edilmesi akıl tutulmasıdır. Şehir hastanelerine hasta transferi sağlamak için zaten köklü hastaneleri yok ettiler. Şimdi de gözlerini Ulucanlar’a dikmişler, dar gelirli vatandaşlarımızın hizmet aldığı bu hastaneyi kapatıp, hastaları Etlik Şehir Hastanesi’ne yönlendirmek yoksul halka yapılacak en büyük eziyet olacaktır” dedi.

DDM: Milyarlık arazi iddiaları dezenformatif haber! DDM: Milyarlık arazi iddiaları dezenformatif haber!

CHP Ankara Milletvekili Deniz Demir, Ankara’nın Altındağ ilçesinde bulunan Ulucanlar Göz Hastanesi’nin kapatılacağı iddialarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Demir, şunları kaydetti:

 “ŞEHİR HASTANELERİNE HASTA TRANSFERİ SAĞLAMAK İÇİN KÖKLÜ HASTANELERİ YOK ETTİLER”

“Özellikle yoksul halkın ücret ödemeden üst düzey göz sağlığı hizmeti alabildiği ve Türkiye’deki kamuya ait iki göz hastanesinden biri olan Ulucanlar Göz Hastanesi’nin kapatılması kabul edilemez. Özel göz hastaneleri her gün yeni şubeler açıp büyürken kamunun elindeki en önemli göz hastanesinin yok edilmesi akıl tutulmasıdır. Şehir hastanelerine hasta transferi sağlamak için zaten köklü hastaneleri yok ettiler. Şimdi de gözlerini Ulucanlar’a dikmişler, dar gelirli vatandaşlarımızın hizmet aldığı bu hastaneyi kapatıp, hastaları Etlik Şehir Hastanesi’ne yönlendirmek yoksul halka yapılacak en büyük eziyet olacaktır. Biz buna sonuna kadar karşı çıkacağız. Konuyu Meclis gündemine de taşıyacağım.

“GEÇEN YIL VERİLEN SÖZLER TUTULMALI VE HASTANE KAPATILMAMALIDIR”

Bu hastane sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den gelen, ayda 23 bin göz hastasına üst düzey sağlık hizmeti vermekte, ayda 850'ye varan göz ameliyatı yapan bir hastanedir. Kendi alanında bir markadır, tarihtir. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu hastanenin kapatılmaması konusunda söz vermiştir. Hasta garantisi verilen hastanelere ‘müşteri’ sağlamak için yapmadıkları kalmadı. Ulucanlar Göz Hastanesi üst düzey göz sağlığı hizmeti veren, en önemli hastanelerimizden biridir. Kapatılmasında sağlık hizmetleri yönünden, asistan eğitimi yönünden, hekimler ve sağlık çalışanları yönünden büyük yıkım olacaktı. Geçen yıl verilen sözler tutulmalı ve hastane kapatılmamalıdır.”