ÇAMLIYAYLA KATLI OTOPARKI’NA İLÇE HALKINDAN TAM NOT ÇAMLIYAYLA KATLI OTOPARKI’NA İLÇE HALKINDAN TAM NOT

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla bir bildirge yayımladı. “Çağdaş Türkiye’nin Güvencesi, Laik ve Bilimsel Eğitimle Yetişecek Gençlerimizdir’’ başlıklı bildirgede, cinsiyet ve fırsat eşitliğine dayalı laik, bilimsel eğitimin çağdaşlaşma hedefleri doğrultusundaki en önemli unsur olduğu belirtildi. 

ÇYDD’nin Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla ‘‘Çağdaş Türkiye’nin Güvencesi Laik ve Bilimsel Eğitimle Yetişecek Gençlerimizdir’’ başlığıyla bugün yayımlanan bildirgede şunlar kaydedildi. 

“Cumhuriyet’imizin 100. yılına ulaşmanın gururunu ve sevincini yaşarken Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak, Büyük Atatürk’ün çağdaşlaşma hedefine ulaşma yolunda laik ve bilimsel eğitim ile ulaşma yolunda çalışmalarımızı artırarak devam ettiriyoruz. 

Cumhuriyet ulusumuzun bağımsızlık ve özgürlük tutkusunun, Atatürk devrim ve ilkeleri de çağdaşlaşma ülküsünün eseridir. Cumhuriyet’imizin kazanımları, ülkemizin çağdaş geleceğinin, toplumsal barışının ve ekonomik kalkınmasının güvencesidir. 100 yıllık genç Cumhuriyet’imiz, Atatürk’ün “Yurtta barış, dünyada barış” anlayışı ile bölgesel barışın ve iyi komşuluk ilişkilerinin kurucu gücüdür. 

Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılında, ilk yüzyılda gerçekleştiremediğimiz uygarlık seviyesinin üzerine çıkma hedefine mutlaka ulaşmalıyız. Cumhuriyet’imiz ikinci yüzyılda demokrasi ile taçlandırılmalı, başta laik toplum yapısı, insan haklarının korunması ve şeffaf yönetim anlayışı alanlarında önemli adımlar atılmalıdır. 

Geleceğimizin güvencesi gençlerimiz, Cumhuriyet’imizin gelecek hedeflerini de gerçekleştirecek gücümüzdür. Gençlerimizi çağın tüm gereklerine uygun, laik ve bilimsel eğitim sistemiyle ve fiziki hiçbir eksiği ve sorunu olmayan okullarda geleceğe hazırlamalıyız, karma eğitim sisteminden asla ödün vermemeliyiz. Eğitim koşullarımızın çağdaşlaştırılmasının ve eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasının ulusumuzun öncelikli görevi ve ödevi olduğuna inanıyoruz.”