Salbaş Karakucak Güreşleri, 21 Mayıs Pazar günü Çukurova Belediyesi’nin organizasyonuyla Salbaş Stadyumu’nda yapılacak. 

Geleneksel Salbaş Karakucak Güreşleri’nin 19’uncusu, 21 Mayıs saat 10:00’da Salbaş Stadyumu’nda başlayacak. Çevre il, ilçe, köylerden ve Türkiye’nin dört bir yanından katılımın beklendiği Salbaş Güreşleri, Türkiye Güreş Federasyonu’nun çizdiği kurallar çerçevesinde yapılacak. Müsabakalara birçok yaş ve kilodan pehlivan katılacak.

Salbaş Karakucak Güreşleri’nin düzenleme komitesinde, Çukurova Belediyesi ile birlikte Türkiye Geleneksel Güreş Federasyonu, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Türk Güreş Vakfı Adana Şube Başkanlığı, Çukurova Pehlivanları Adana Güreş Kulübü Derneği, Karaisalı Yörükler Derneği, Yörük Türkmen Masası Çukurova Bölge Başkanlığı yer alıyor. Teknik komitede ise Hüseyin Başçı, Arif Yılmaz, Veysel Alanoğlu, Mustafa Dönmez, Ramazan Karataş ve Cumali Emirler’in de aralarında yer aldığı birçok isim bulunuyor.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, pandemi nedeniyle birkaç yıldır düzenlenemeyen organizasyonun geçen yıl yeniden başladığını ve büyük ilgi gördüğünü hatırlatarak, “Salbaş Karakucak Güreşleri’nin bu yıl 19’uncu kez düzenliyoruz. Geçen yıl çok başarılı bir organizasyon yapmıştık. Büyük ilgi görmüştü. Bu yıl daha da iyi olacak. Herkesi pazar günü yapılacak güreş şölenine davet ediyorum” dedi.