Çukurova Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde daha önce köy statüsünde olan uzak mahallerde ihtiyaç sahibi çocuklara, mont dağıttı.

Çukurova Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde daha önce köy statüsünde olan uzak mahallerde ihtiyaç sahibi çocuklara, mont dağıttı.

Belediye'ye bağlı Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, 9 mahallede yaptıkları çalışmayla daha önce belirlenen yaklaşık 500 ihtiyaç sahibi çocuğa mont dağıttı. Gökkuyu, Küçükçınar, Bozcalar, Kaşoba, Salbaş, Esentepe, Kocatepe, Yeni Mahalle, Kurttepe Mahalle muhtarlarıyla  beraber sokak sokak dağıtım yapan gezici ekip, rengarenk montları çocuklarla buluştururken duygusal anlar yaşandı.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, "Vatandaşlarımızın belini soğuk havalar bükmesin diye karış karış Çukurova’da iş başındayız. Mutlu, huzurlu bir Çukurova için insanlarımızın dertleriyle dertlenmeye, sevinçlerini paylaşmaya, gönüllerine dokunmaya devam edeceğiz" dedi.

Çukurova Belediyesi olarak, ihtiyaç sahibi çocukların üşümemesi, kışı kötü geçirmemeleri için böyle bir destekte bulunduklarının altını çizen Başkan Soner Çetin, amaçlarının yaşanan zor günlerde, aileleri ve çocuklarını bir nebze olsun sevindirmek ve yüzlerinin gülmesini sağlamak olduğunusöyledi. Başkan Çetin, bu çalışma için özellikle ilçe merkezine uzak yerleşim yerlerindeki mahalleleri seçtiklerini belirtti.