Çorlu Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutlamak için bir dizi etkinlik düzenleyecek.  

Çorlu Gençlik Haftası; 19 Mayıs Cuma günü saat 10.00’da Atatürk Meydanı’ndaki resmi kutlama töreni ile başlayacak ve Cumhuriyet Parkı’nda sona erecek Gençlik Yürüyüşü ile devam edecek. Yürüyüşün ardından saat 10.30’da Cumhuriyet Parkı’nda Çorlulu öğrenciler, spor gösterileriyle seyirci karşısında olacak.

19 Mayıs’ta kutlamalar akşam daha büyük bir coşkuyla devam edecek. Saat 18.30’da Atatürk Meydanı’nda TED Koleji öğrencileri konser verecek. Saat 20.00’de ise binlerce Çorlulu'nun katılımıyla fener alayı düzenlenecek. Atatürk Meydanı’ndan başlayacak fener alayı, Cumhuriyet Parkı’nda son bulurken saat 21.00’de şarkıcı Buray, ilçelilerle buluşacak.

Kutlamalar, 20 Mayıs 2023 Cumartesi günü saat 09.00’da gençler için düzenlenecek doğa yürüyüşüyle sürecek. ‘Sabahattin Ali Gençlik Yürüyüşü’nde gençler, Sabahattin Ali’nin vefat ettiği yere bir doğa yürüyüşü yapacak. Saat 10.00’da Çorlu Belediyesi Şehir Stadyumu’nda 19 Mayıs Atatürk Kupası’nın açılış programı yapılacak ve genç futbolcular turnuvada kıyasıya yarışacak. Saat 16.00’da ise 2. Çorlu Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren yarışmacıların fotoğraflarının sergileneceği sergi Orion AVM’de açılacak.

Gençlik Haftası programı, akşam Çardaklı Çeşme Sahnesi etkinlikleri ile devam edecek. Saat 20.30’da ‘100 Yıllık Emanet Dans Tiyatrosu’ Çardaklı Çeşme Sahnesi’nde olacak. Saat 21.00’de ise açık hava sinemasında vatandaşlar film izleyecek.

21 Mayıs 2023 Pazar günü, 100. Yıl Çorlu Bisiklet Turu’nda bisikletseverler spor için buluşacak. Saat 10.00’da Atatürk Meydanı’nda başlayacak tur; Orion Avm ve Gölbaşı Gençlik Parkı güzergahını takip edecek. Gölbaşı Gençlik Parkı’nda mola verildikten sonra Bisiklet Kafe’ye doğru dönüş yolculuğuna çıkılacak. Bisiklet Kafe’de son bulacak bisiklet turunda müzik etkinlikleri, hediye çekilişleri yapılırken katılımcılara da çeşitli ikramlarda bulunulacak.