Çorlu Belediyesi Rehberlik ve Psikososyal Danışma Merkezi, afet bölgesinden gelerek Çorlu’ya yerleşen depremzede vatandaşlara, psikososyal destek hizmeti sunuyor.

Çorlu Belediyesi Atatürk Kent Enstitüsü’nde hizmet vermeye başlayan Rehberlik ve Psikososyal Danışma Merkezi, bugüne kadar yaklaşık 100 depremzede vatandaşa destek sağladı. 730 vatandaş ise psikososyal destek hizmetten yararlanmaya devam ediyor.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, hizmete ilişkin yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Yaşanan afetin üzerinden neredeyse 4 ay geçti ve Türk milleti olarak hep birlikte yaralarımızı sarmaya devam ediyoruz. Çok kıymetli gönüllü psikologlarımız ile birlikte çalışarak hayata geçirdiğimiz Rehberlik ve Psikososyal Danışma Merkezi şu an için pek çok vatandaşımıza hizmet veriyor.

Her vatandaşımıza hizmet sağlamak için ekiplerimizle ve psikologlarımızla aralıksız çalışıyoruz. Deprem mağduru vatandaşlarımızın acısını yüreğimizde hissediyoruz ve tüm gücümüzle her daim yanlarındayız. Kardeşlik ve dayanışma duygularıyla, yaralarını sarmak için elimizden geleni yapacağız. Yaşadıkları travmanın etkilerini en aza indirebilmek için hep birlikte çalışıyoruz.”