Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 10 ildeki depremzede yurttaşlar için Çorlu Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında yedi günde 40 TIR ve kamyon ihtiyaç malzemesi afet bölgesine gönderildi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 10 ildeki depremzede yurttaşlar için Çorlu Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında yedi günde 40 TIR ve kamyon ihtiyaç malzemesi afet bölgesine gönderildi.

Yardım kampanyasını ilk andan itibaren sahada yürüten Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, ilçe halkının depremzedeler için seferber olduğunu belirterek bir haftanın sonunda 34 TIR ve 6 kamyondan oluşan yardım malzemesini AFAD ile yürütülen koordinasyon sonucunda depremzede yurttaşlarla buluşturduklarını söyledi.

Başkan Sarıkurt çalışmalara ilişkin, şunları kaydetti:

“SEYYAR TUVALETLER BÖLGEYE GÖNDERİLDİ”

“Tüm Türkiye yardımlarını ivedilikle deprem bölgelerine gönderirken bölgeden gelen talepler doğrultusunda ekiplerimiz tarafından Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizce belediyemize tahsis edilen 11 adet seyyar tuvaleti ihtiyaç duyulan noktalara gönderdik. Ayrıca bölgemizde faaliyet gösteren odalarımız, kurum ve kuruluşlarımız, küçük ve orta ölçekli işletmelerimiz ile sanayi kuruluşlarımız da kendi imkanları ile yardım malzemelerini bölgeye ulaştırdılar. 

"İŞLETMELERİMİZİN URETTIKLERI SOBALARI ULAŞTIRDIK"

Kimi işletmelerimiz belediyemiz ve kendi imkanları ile ürettikleri sobaları, bazı işletmelerimiz temin ettikleri ve ürettikleri konteynerleri, kültür merkezimizde yer alan dikiş makinelerini kullanan kadınlarımız diktikleri kıyafetleri, kendileri küçük yürekleri kocaman çocuklarımız en sevdikleri oyuncaklarını deprem bölgelerine gönderebilmek için seferber oldular. Bir kez daha bu organizasyona katılarak yardımda bulunan, bu yardımların toplanmasında ve ulaştırılmasında katkı sunan tüm vatandaşlarımıza minnetlerimi sunuyorum. Yaşanan acıları paylaştıkça azaltacağız.”

Deprem bölgesine yapılan yardımların devam ettiğini belirten Başkan Sarıkurt, sözlerini şöyle sürdürdü:

"YENI YUVALAR KURMAK İÇİN DAYANIŞMA İLE KUCAKLAŞIYORUZ"

"Depremin yaşandığı bölgelerden Çorlu'muza gelen depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik çalışmalara başladık. Kullanılmamış ve etiketli giyim ürünlerini kültür merkezimizde toplamaya devam ediyoruz. Burada toplanacak giyim eşyaları, kontrollerin ardından Sevgi Çarşısı'nda depremzede vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Bu süre zarfında Sevgi Çarşısı sadece depremzede vatandaşlarımıza hizmet verecek. 

“EV EŞYALARI PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ’NE TESLİM EDİLECEK”

Beyaz eşya, yatak ve baza, mobilya, ev tekstili, mutfak ve banyo malzemeleri ile elektrikli ev aletlerini de Havuzlar Mahallesi Yüksel Sokak'ta hizmet veren Park ve Bahçeler Müdürlüğü Şantiyesi'nde toplamaktayız. Yardımda bulunmak isteyen kıymetli hemşehrilerimiz ve yardımlardan faydalanmak isteyen depremzede vatandaşlarımız, 444 99 59 numaralı telefon hattımızdan bu yardımlarla ilgili olarak bilgi alabilirler.

"PSİKOLOGLAR İLE ÇALIŞIYORUZ"

Kentimize gelen depremzede vatandaşlarımızın yaşadıkları zor günleri geride bırakabilmelerine destek sağlamak üzere hem çocuklarımıza hem de vatandaşlarımıza doğru temas edebilmek için Çorlu'muzda faaliyet gösteren psikolog ve psikiyatri uzmanlarımız ile bir araya gelerek iş birliği çalışmalarına başladık. Yaşanan acıları unutmak elbette ki mümkün değil. Ancak el birliğiyle bu zor günleri geride bırakarak geleceğe bakmak zorundayız. Birlikten kuvvet doğar, birlik ve beraberlik içinde bu zor günleri aşmak için kenetlendik."