Odunpazarı’nda çocuklar, yarıyıl tatillerini Odunpazarı Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle geçiriyor.

Odunpazarı Belediyesi, öğrenciler yarıyıl tatillerini eğlenerek, eğlenirken de öğrenerek geçirsin diye bir dizi etkinlik düzenledi. Ücretsiz tiyatro gösterimleri ve yaratıcı drama etkinliği düzenleyen Belediye, Tarihi Bölge'de bulunan Odunpazarı Belediyesi’ne bağlı tüm müze ve galerileri ise tatil süresince öğrenciler için ücretsiz yaptı.

Etkinlik kapsamında Odunpazarı Belediye Tiyatrosu ve Eski Tiyatro, 3 çocuk oyunu ile minik seyircisiyle buluştu. Hasan Polatkan Kültür Merkezi'nde gerçekleşen tiyatro gösterimlerine, minikler yoğun ilgi gösterdi. 

2 Şubat Perşembe günü saat 13.30’da “Enos ve İo Farklılıklar Gezegeni”, 3 Şubat Cuma günü saat 13.30’da ise “Sihirli Kelebekler” ile minik seyircilerinin karşısına çıkacak. Çocuklarını tiyatro oyununa götürmek isteyen veliler, Hasan Polatkan Kültür Merkezi ya da Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nden davetiyelerini temin edebilecek.

Odunpazarı Belediyesi’nin çocuklar için düzenlediği bir diğer etkinlik de “Bavulumda Sanat Var” oldu. Etkinliğe, 7-14 yaş grubu çocuklar katıldı. Eğitmenliğini İpek Uzkalan’ın yaptığı etkinlikte çocuklar, dünyaca ünlü ressam Salvador Dali’yi yedişer farklı eseri üzerinden tanıyıp, Dali’nin hayatını öğrendi.