Çiğli Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları kapsamında dün akşam Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden Melek Mosso konserine ev sahipliği yaptı. 

Cumhuriyetin 100. yılını söyleşiden resim sergisine, tiyatro gösteriminden klasik müzik dinletisine, sportif turnuvalardan kermese, dolu dolu bir programla kutlayan Çiğli Belediyesi, dün akşam Türkpop müziğinin sevilen isimlerinden Melek Mosso’yu Çiğlili müzikseverler ile buluşturdu. Balatçık Mahallesi’nde gerçekleştirilen konsere binlerce genç katılım gösterdi. 

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ: "ATATÜRK’ÜN İZİNDEYİZ, CUMHURİYETTEN VAZGEÇMEYİZ"

Çiğlililerin Cumhuriyete olan bağlılığına vurgu yapan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Muazzam bir konser oldu. Değerli sanatçımız Melek Mosso ve Ata'mızın Cumhuriyeti emanet ettiği gençlerimiz bu güzel gecede adeta ışık saçtı. Çiğli Belediyesi olarak, Cumhuriyetimizin 100. yılını ilçemize yakışır bir şekilde kutlamak ve Cumhuriyet devrimlerini her daim ileri taşımak adına çalışıyoruz" dedi. 

GÜMRÜKÇÜ’DEN GENÇLERE "GENÇLİK PARKI" MÜJDESİ

Konserde Katip Çelebi Üniversitesi gençlerine hitap eden Başkan Gümrükçü, “Balatçık, ilçemizin enerjisini yükselten, Çiğli Belediyesi’nin motivasyonunu arttıran, Cumhuriyete ve Atatürk’e bağlı gençlerin mahallesi. Dolayısıyla bu bölgenin ihtiyaçları ve talepleriyle yakından ilgileniyoruz. Buradan müjdesini veriyorum; Katip Çelebi Üniversitesi Öğrenci Konseyi ile yaptığımız toplantıda caminin karşısındaki boş alanı sosyal tesis olarak değerlendirme kararı aldık. Tasarımını gençlerimizle beraber yapacağımız 100. Yıl Gençlik Parkı'nın yazısını yazdık, meclise getiriyoruz. En kısa sürede tamamlayıp hizmete sunacağız" diye konuştu.