Çiğli Belediyesi ekipleri, deprem bölgesinden ilçeye gelen yurttaşları konakladıkları evlerde ziyaret ederek, ihtiyaçlarını karşılıyor.

Çiğli'de dayanışma seferberliği hız kesmeden devam ediyor. Çiğli Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, deprem bölgesinden gelen yurttaşların evlerini tek tek ziyaret ediyor. Sosyal hizmetler uzmanı ve psikologlar eşliğinde gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında müdürlüklerin hizmet ve faaliyetleriyle ilgili bilgi veriliyor. Depremzedelerin gıda, giyim, ilaç, bebek malzemesi ve ev eşyası ihtiyaçları ivedilikle karşılanırken; istihdam, tedavi ve eğitim gibi talepleri kayıt altına alınarak ilgili kurumlarla görüşmeler gerçekleştiriyor.

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ: “YALNIZ VE KİMSESİZ HİSSETTİRMEYECEĞİZ”

Dayanışma çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Gümrükçü, “İlçemizde misafir ettiğimiz depremzedelerimizi kendi evlerinde gibi hissettirmek adına yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Personellerimiz, ihtiyaç ve talepleri yerinde tespit etmek için ev ziyaretlerine başladı. Büyük bir acı ve yıkım yaşadık. Yaralarımızı sarmak süreç alacak. Çiğli Belediyesi olarak gerek deprem bölgesindeki gerekse ilçemizdeki yurttaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Depremzede İrtibat Birimimiz ile yurttaşlarımızın bir telefon kadar yakınındayız. Çiğli halkı ve kent paydaşlarımızla birlikte dayanışmamızı büyüteceğiz, sıkıntılı günleri geride bırakacağız” dedi.