CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, "Deprem bölgelerinde ataması yapılmayan birçok öğretmen arkadaşımız mağdur bir şekilde evlerinde bekliyorlar. Özel sektörde çalışan öğretmenlerimiz depremden sonra almış oldukları kısa çalışma ödeneklerinden Mayıs ayı itibariyle yoksun kaldılar. Bunların dışında hiçbir kurumda iş bulamayan veya kurumlar yıkıldığı için çaresizlikten evlerinde oturmak zorunda kalan bir çok öğretmen arkadaşımız var. Ak Parti iktidarından isteğimiz; özellikle çalışamayan, evde kalan, evde oturan öğretmenlerimizin koşulsuz, öngörülü bir şekilde atamalarını yapmalarıdır" dedi.

CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, deprem bölgesinde yaşayan, çalıştıkları kurumları yıkılan ve atanamayan öğretmenlerin sorunlarına dikkat çekti. İktidara deprem bölgesindeki öğretmenlerin atamalarının yapılması çağrısında bulunan Kara, şunları söyledi:

"ÇARESİZLİKTEN EVLERİNDE OTURMAK ZORUNDA KALAN BİRÇOK ÖĞRETMEN ARKADAŞIMIZ VAR"

KOSGEB Kahramanmaraş Müdürü işletmelere keyfi kısıtlamalar uyguluyor KOSGEB Kahramanmaraş Müdürü işletmelere keyfi kısıtlamalar uyguluyor

"6 Şubat'ta yaşadığımız deprem felaketi sonrasında öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, doktorlarımız büyük bir ızdırap yaşıyorlar. Deprem bölgelerinde ataması yapılmayan bir çok öğretmen arkadaşımız mağdur bir şekilde evlerinde bekliyorlar. Özel sektörde çalışan öğretmenlerimiz depremden sonra almış oldukları kısa çalışma ödeneklerinden mayıs ayı itibariyle yoksun kaldılar. Bunların dışında hiçbir kurumda iş bulamayan veya kurumlar yıkıldığı için çaresizlikten evlerinde oturmak zorunda kalan birçok öğretmen arkadaşımız var ki en zor zamanları yaşayanda işte bunlar.

"AK PARTİ İKTİDARINDAN İSTEĞİMİZ; ÖZELLİKLE ÇALIŞAMAYAN ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖNGÖRÜLÜ BİR ŞEKİLDE ATAMALARINI YAPMALARIDIR"

Yıllarca öğretmenlerimiz zaten AK Parti iktidarının kendilerine dayatmış olduğu bu kölelik düzeninde emeklerinin karşılığını maalesef alamadılar. Ayrıca esasen öğretmenlerimiz kendi alanlarında ataması yapılmadıkları için bir çok faaliyet kolunda çalışmak zorunda kaldılar. Güvencesiz bir şekilde çalışma hayatına adapte olmaya çalıştılar ve dolayısıyla bir çok iş kazasına maruz kaldılar. AK Parti iktidarından isteğimiz; özellikle çalışamayan, evde kalan, evde oturan öğretmenlerimizin koşulsuz, öngörülü bir şekilde atamalarını yapmalarıdır. Çünkü depremde en fazla mağdur olan öğretmenlerimizin gelecek kuşaklar için geleceğimizin teminatı olan gençler için atanmaları ivedidir ve acildir."