20 YAŞINDAKİ TERSANE İŞÇİSİ İBRAHİM DAL HAYATINI KAYBETTİ… LİMTER İŞ GENEL BAŞKANI: “TEK SEBEBİ, İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ TEDBİRLERİNİN TERSANE PATRONLARI TARAFINDAN GEREKSİZ MASRAF OLARAK GÖRÜLMESİ” 20 YAŞINDAKİ TERSANE İŞÇİSİ İBRAHİM DAL HAYATINI KAYBETTİ… LİMTER İŞ GENEL BAŞKANI: “TEK SEBEBİ, İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ TEDBİRLERİNİN TERSANE PATRONLARI TARAFINDAN GEREKSİZ MASRAF OLARAK GÖRÜLMESİ”

Haber: EMRE SERCAN İKE / Kamera: FURKAN ERDEM

Türkiye'nin dört bir yanından gelen CHP'li büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanları, bugün Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında Ankara'da toplandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, “Seçime 50 gün kaldı. Bu yolculuğu zafere ulaştırmamız gerekiyor. Zaferi kazandıktan sonra da güzel bir Türkiye’yi hep birlikte kucaklayıp, yaralarımızı saracağız” dedi.

CHP'li Belediye Başkanları, bugün Ankara’da; Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında bir araya geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, toplantı devam ederken gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Belediye başkanlarımız göreve geldiği günden beri aslında çok önemli bir hikaye yazıyorlar. Bu güç, hem Genel Merkez ile hem örgütlerimizle birleşince 50 gün kala, umut içinde emin adımlarla yol yürüdüğümüzü ifade etmek isterim. Çünkü Türkiye’nin her yanında, her ilinde, her alanında; var olduk, çok uzun süredir. Halkımızla bir araya geldik, sorunlarını dinledik, dertlerine olabildiğince derman olmaya çalıştık. Bu yaraları sarmada da belediyelerimizin çok büyük emeği var. Ve Genel Başkanımızın, bu iklimi yaratmakta çok büyük emeği var.

Bugünkü toplantı da çok kıymetli. Çünkü seçime 50 gün kaldı. Zamanın dar olduğu noktada, ‘biz’ olarak tekrar koordine bir halde ve hiçbir alanı boş bırakmadan, bu yolculuğu zafere ulaştırmamız gerekiyor. Ve Türkiye’nin dört bir yanında, özellikle de deprem bölgesindeki süreçte belediye başkanlarımız bizlerleydi, alanda. Her konuda bu bölgelere yapabilecekleri, bütün imkanlarını seferber ettiler. Ve 50 gün süresince, bu zaferi kazandıktan sonra da güzel bir Türkiye’yi hep birlikte kucaklayıp, yaralarımızı saracağız. O nedenle bence bu birliktelik, bu koordine çalışma, bu hep beraber sistemli hizmet götürme, halkla buluşmanın çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Ama en kıymetli hikayeyi de iktidar olduğumuz gün yaşanılacak bir Türkiye’yi oluşturmakla hayata geçireceğiz. Kazanacağız.”