Kayseri Talas'ta Bina Görevlileri'ne dernek binası Kayseri Talas'ta Bina Görevlileri'ne dernek binası

Haber: EMRE SERCAN İKE / Kamera: FURKAN ERDEM

Türkiye'nin dört bir yanından gelen CHP'li büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanları, bugün Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında Ankara'da toplandı. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, "Türkiye’nin huzurlu, daha çok adaletin olduğu, gençlerin geleceğe umutla bakabildiği bir Türkiye’nin inşası için Genel Başkanımızın arkasındayız. Çünkü Genel Başkanımızın torunlarına, evlatlarına bir sözü var, mutlu bir Türkiye yaratma adına. Biz de belediye başkanları olarak başından beri Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanlığı adaylığını destekliyoruz" dedi.

CHP'li Belediye Başkanları, bugün Ankara’da; Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında bir araya geldi.

"GENEL BAŞKANIMIZIN ARKASINDAYIZ"

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, toplantı öncesi ANKA Haber Ajansı'na şu değerlendirmeleri yaptı: 

"Sayın Genel Başkanımızın verdiği mücadelenin ve Adalet Yürüyüşü ile başlayan sürecin neticesindeyiz. Artık Türkiye’nin huzurlu, daha çok adaletin olduğu, gençlerin geleceğe umutla bakabildiği bir Türkiye’nin inşası için Genel Başkanımızın arkasındayız. Çünkü Genel Başkanımızın torunlarına, evlatlarına bir sözü var, mutlu bir Türkiye yaratma adına. Biz de belediye başkanları olarak başından beri Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanlığı adaylığını destekliyoruz. Hak ettiğini de inanıyoruz.

"NORMALLEŞME SÜRECİNİN SAYIN GENEL BAŞKANIMIZIN, CUMHURBAŞKANLIĞINDA OLACAĞINA İNANCIMIZ TAMDIR"

Türkiye çok zor bir süreçten geçti. Doğal afetlerin yanı sıra ekonomik krizlerle birlikte Türkiye’nin iyi yönetilmediğine dair birçok emareyi sadece yurtiçinden değil, yurtdışından da takip ediyoruz. Oradan da onu görüyoruz. Onun için bir normalleşme sürecinin sayın Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanlığında olacağına inancımız tamdır. Biz bugün burada belediye başkanları olarak bu süreçte üzerimize düşen görevleri elbette Genel Merkezi’mizden, Genel Başkanımızın, Genel Başkan yardımcılarımızın ve Cumhurbaşkanı yardımcılarımızın ağzından dinleyeceğiz. Biz zaten koordineli çalışan ve CHP’nin iktidarında neler yapabileceğini gösteren yerel yönetimleriz. Bu anlamda iyi bir referans olduğumuzu düşünüyoruz vatandaşımıza. Umuyorum, istediğimiz gibi bir sonuç alacağız ve Türkiye rahat bir nefes alacak."