TUNAKAN YILDIRIM

Bu yıl 24'üncüsü düzenlenen Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’ne katılan CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, “Her zaman sinema sektörünü ve sanatçılarımızı desteklememiz gerekiyor" dedi.

CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay 24. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’ne katıldı. Akay yaptığı değerlendirmede, "Ben sinema emekçilerinin de burada çok önemli bir görev aldığına inanıyorum yani setçisinden tutun işte senarist yine yönetmenine, yapımcısına kadar bütün aşamada herkesin bir emeği var. Dolayısıyla Safranbolu’muz aynı zamanda sinema sektörünü ve sinema emekçisini de desteklemiş oluyor" diye konuştu.

"SANATÇIMIZI DESTEKLEMEMİZ LAZIM"

Cevdet Akay şunları söyledi:

"Meclis çalışmalarından sonra yoğun bir şekliyle bizim bölgemiz için, Safranbolu için, bence tüm Türkiye için önemli olan Altın Safran Belgesel Film Festivali’nde hep beraber olduk. Jüri üyelerimizle, Belediye Başkanımızla, komiteyle, yarışmacılarla, hep beraberiz gerçekten bu belgesel çok önemli bir belgesel. Yüzü aşkın ülkeden bin 400 tane yaklaşık belgesel filmin ön incelemeden geçirilip 21 filmin finale kaldığı bir önemli bir yarışma. Niçin önemli bir kültür sanat etkinliği, bölgemizin tanıtılması açısından önemli, Safranbolu’nun Karabük’ün tanıtılması açısından önemli. Düşünün yüzü aşkın 101-102 ülkede Safranbolu’yu insanlar tanıyor, Karabük’ü tanıyor ve Türkiye’yi tanıyor ve biliyor. Neticede de burada güzel anılarla beraber de ayrılıyorlar. Her zaman sinema sektörünü desteklememiz lazım, sanatçımızı desteklememiz lazım. Ben sinema emekçilerinin de burada çok önemli bir görev aldığına inanıyorum yani setçisinden tutun işte senarist yine yönetmenine, yapımcısına kadar bütün aşamada herkesin bir emeği var. Dolayısıyla Safranbolu’muz aynı zamanda sinema sektörünü ve sinema emekçisini de desteklemiş oluyor. Ben bu vesileyle festival komitesine, jüri başkanına çok değerli Belediye Başkanımız Elif Köse hanımefendiye ve önceki Belediye Başkanlarına teşekkürlerimizi iletiyorum. Bunun devamını mutlaka sağlanması lazım bizde bölgemizi temsil eden milletvekilleri olarak daha da iyi noktaya gelebilmesi için elimizden gelen bütün desteği vereceğiz."