SİNEM NAZLI DEMİR

CHP İstanbul örgütü yöneticileri, Batman’da yapılan sokak röportajında muhalefete yönelik “kafalarını keseceğiz” cümlesini kuran İsmail Cevher Kasımoğlu hakkında bugün suç duyurusunda bulundu. CHP İstanbul İl Sekreteri Gülsüm Hale Özcömert Coşkun, söz konusu kişinin yaptığının “terör propagandası” olduğunu söyledi.

Hanehalkı gelirin yüzde 66’sını gıda, kira ve ulaşıma harcıyor Hanehalkı gelirin yüzde 66’sını gıda, kira ve ulaşıma harcıyor

Batman'da geçen günlerde yapılan bir sokak röportajında, kendisini Hizbullahçı olarak tanımlayan İsmail Cevher Coşkun adlı kişi, “Erdoğan'a dokunsalar var ya kafalarını keseceğiz. Biz Hizbullahçıyız. Biz cihada da hazırız” ifadelerini kullandığı için İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

CHP İstanbul İl Sekreteri Gülsüm Hale Özcömert Coşkun ve İl Disiplin Kurulu üyeleri ve ağırlıklı olarak kadınların yer aldığı CHP'li il ve ilçe yöneticileri, bugün İstanbul Adliyesi’ne gelerek söz konusu röportajla ilgili Batman Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmek üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. CHP'li 25 kişinin imzasıyla yapılan verilen dilekçede, söz konusu kişinin “halkı kin ve düşmanlığa tahrik”, “halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit” suçlarını işlediği belirtilerek, kamu davası açılması yönünde talepte bulunuldu.

"YAPTIĞI BİR SUÇTUR"

Suç duyurusunun ardından adliyenin önünde açıklama yapan Coşkun, “Özellikle kadınlar olarak yaptığı açıklamayla ilgili bir suç duyurusunda bulunmak için geldik. Yaptığı açıklama bir suçtur, terör propagandasıdır. Bu nedenlerden dolayı duyurumuzu hep birlikte yaptık" dedi.