CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Genel Merkezi'ndeki devir teslim töreninde; "Biraz önce bana bir Genel Başkan'ın bilmesi gereken ve öğrenmesi gereken öğütleri bir saate yakın bir sürede aktardı. CHP'nin geleneğinde olan ve Atatürk'ten bugüne miras bir geleneği sürdürerek aktardığı bilgileri ve o bilgiler için almam gereken tedbirleri, dikkat etmem gereken hususları aklımın en nadide köşesinde bir an bile unutmadan yerine getirmeye çalışacağım. Biz de bundan sonraki süreçte takıldığımız, zorlandığımız her yerde kendisinin bilgisine, birikimine, deneyimine başvuracağız. Ben şahsıma, her birimize, bütün CHP'lilere ve partimize yapmış olduğu katkılar, vermiş olduğu üstün emek için bir kez daha teşekkür ediyorum" diye konuştu. CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da "Genel Başkanı'mızın bundan sonra vereceği mücadelede hep yanında olmak da hep bir CHP'li olarak hepimizin ortak görevi. Bu ortak görevimizi güzel bir şekilde yerine getirmeye de özen göstereceğiz" dedi.

CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkanlık görevini, CHP Genel Merkezi’ndeki devir teslim töreni ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e bu akşam devretti. Devir teslim töreninde konuşan CHP Genel Başkanı Özel, şunları söyledi:

"Sayın Genel Başkanı'mızın bu odada olan herkese emeği var, en çok da bana emeği var. Partimize çok emeği var, kendisi partimizi çok zor dönemlerde, Türkiye siyasi hayatının çok zor, en çalkantılı dönemlerinde çok büyük bir mücadele verdi. Dünya siyaset tarihine geçen Adalet Yürüşü'nü bugün belki daha süreç tamamlanmadığı için öykülendirilmesinde bir eksiklik var ama bütün dünya siyaset tarihi Adalet Yürüyüşü'nü ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu anacak bundan sonraki yüzyıllarda da. Partimizi Cumhuriyetle husumeti olan, Cumhuriyeti'mizin kurucu kadrolarıyla husumeti olanların iktidarlarının çok önemli bir bölümünde çok önemli bir mücadelede Sayın Genel Başkanı'mız sırtladı. Bu sırada Meclis çatısı altında saldırıya uğramaktan bir şehit cenazesinde linç girişimine, Şavşat'ta bir şehit verdiğimiz bir terör örgütü saldırısına kadar Sayın Genel Başkanı'mız bu parti için canını ortaya koydu.

"ATATÜRK'TEN BUGÜNE MİRAS BİR GELENEĞİ SÜRDÜREREK AKTARDIĞI BİLGİLERİ BİR AN BİLE UNUTMADAN YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞACAĞIM"

Biraz önce bana bir Genel Başkan'ın bilmesi gereken ve öğrenmesi gereken öğütleri bir saate yakın bir sürede aktardı. CHP'nin geleneğinde olan ve Atatürk'ten bugüne miras bir geleneği sürdürerek aktardığı bilgileri ve o bilgiler için almam gereken tedbirleri, dikkat etmem gereken hususları aklımın en nadide köşesinde bir an bile unutmadan yerine getirmeye çalışacağım. Sayın Genel Başkanı'mız için en büyük onur; bütün örgütümüzün, bütün üyelerimizin kendisini çok sevdiği ve hep sevecekleridir. Biz de bundan sonraki süreçte takıldığımız, zorlandığımız her yerde kendisinin bilgisine, birikimine, deneyimine başvuracağız. Ben şahsıma, her birimize, bütün CHP'lilere ve partimize yapmış olduğu katkılar, vermiş olduğu üstün emek için bir kez daha teşekkür ediyorum."

CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da törende şöyle konuştu:

"Yeni Genel Başkanı'mızı hepimiz saygıyla selamlıyoruz. Ona yürekten başarılar diliyoruz. Başarılı olması için de hepimiz elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Ben tekrar kendisine hayırlı olsun diyorum. Dolayısıyla Genel Başkanımızın bundan sonra vereceği mücadelede hep yanında olmak da hep bir CHP'li olarak hepimizin ortak görevi. Bu ortak görevimizi güzel bir şekilde yerine getirmeye de özen göstereceğiz."

ARZU ÇERKEZOĞLU: “YILDA BİR KEZ VERİLECEK ZAMLA BU İŞİN BİTİRİLECEĞİNİ DÜŞÜNEN, İŞÇİLERİN ÜCRETLERİNİ YILIN İKİNCİ YARISINDA HİÇ ETMEYİ PLANLAYAN HERKES BİLMELİDİR Kİ BU İŞ BURADA BİTMEZ” ARZU ÇERKEZOĞLU: “YILDA BİR KEZ VERİLECEK ZAMLA BU İŞİN BİTİRİLECEĞİNİ DÜŞÜNEN, İŞÇİLERİN ÜCRETLERİNİ YILIN İKİNCİ YARISINDA HİÇ ETMEYİ PLANLAYAN HERKES BİLMELİDİR Kİ BU İŞ BURADA BİTMEZ”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, devir teslimin ardından, aracına kadar giderek CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu genel merkezden uğurladı.