Depremlerden etkilenen Ceyhan Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi (CEGEM), yeni binasında hizmet vermeye başladı. Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, “Ceyhanlı gençlerimizi daha iyi ve çağdaş bir geleceğe hazırlamak için çıktığımız bu eğitim yolunda taviz vermeden, öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayarak emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde hasar gören CEGEM binasını boşaltan Ceyhan Belediyesi ekipleri, öğrencilerin sorunsuz, stresten uzak ve huzurlu bir şekilde sınavlara hazırlanması için yeni binayı da kullanıma hazır hale getirdi. 

Başkan Erdem, “Ceyhanlı gençlerimizi daha iyi ve çağdaş bir geleceğe hazırlamak için çıktığımız bu eğitim yolunda taviz vermeden, öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayarak emin adımlarla ilerliyoruz. Depremden etkilenen binamızı boşalttık ve yeni yerimizi kısa bir süre içerisinde hazır hale getirerek öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Geçmişten bugüne Türkiye’nin en saygın üniversitelerini kazanan öğrencilerimize yenilerini eklemek için sabırsızlanıyoruz” diye konuştu. 

Tamamen ücretsiz olan CEGEM’in sadece üniversite ve lise sınavlarına hazırlık kursundan ibaret olmadığına işaret eden Erdem, şunları kaydetti:

“CEGEM, her geçen gün çıtasını yükseltiyor. Basketboldan futbola, gitar kurslarından Türk halk danslarına, bağlamadan baleye kadar birçok alanda gençlere hizmet sunan CEGEM, ilçemiz eğitiminde fırsat eşitliği de sağlıyor. CEGEM sayesinde tıp fakültesi, hukuk fakültesi, hemşirelik, mühendislik ve mimarlık, eğitim fakülteleri, meslek yüksekokullarının birçok bölümünde okuyan pırıl pırıl öğrencilerimiz var. CEGEM’le ve Ceyhanlı tüm öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. CEGEM’in yeni yerinde haftanın 6 günü eğitimimiz devam ediyor. 300 öğrenci kapasitesiyle yeni döneme başladık. Her hafta ders başında Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ile öğrencilerimizin kurum dışında girecekleri Türkiye geneli sınavları da CEGEM kapsamında ücretsiz yapıyoruz.”