Çerkezköy Belediye Başkanı Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa katıldı.

Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi tarafından düzenlenen programa, Belediye Başkanı Vahap Akay’ın yanı sıra Kapaklı Kaymakamı Bayram Sağır, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını TSD Çerkezköy Şube Başkanı Gülnur Kocaçınar yaptı. Kocaçınar, “Yüzlerce prova almamıza rağmen heyecanımız fazla. Aramızda Tekirdağ’dan da davetlilerimiz mevcut, onlara da katılımları için teşekkür ediyorum. Yüreğindeki engelleri aşmış siz değerli izleyicilerimize iyi seyirler diliyorum” dedi.

ZEYBEK EKİBİ AYAKTA ALKIŞLANDI

TSD Çerkezköy Şube Başkanı Gülnur Kocaçınar’ın konuşmasının ardından program, eğitmen Serap Köse tarafından hazırlanan salsa dansı gösterisi ile devam etti. Anneler Günü şiirinin okunması ve tekerlekli sandalye lirik dans gösterisi ile devam eden programda daha sonra eğitmen Elif Mutlu tarafından kareografisi hazırlanan Tekirdağ Yöresi Halk Oyunu Dans Gösterisi sahnelendi. Tekerlekli sandalye dans gösterisinin ardından dernek öğrencilerinden Furkan Çelik, 'Gesi Bağları' ve 'Caddelerde Rüzgar' şarkılarını söyledi. Koro ekibinin birbirinden güzel şarkıları seslendirmesinin ardından kaynaştırma öğrencilerin zeybek performansı ayakta alkışlandı. Program tekerlekli lirik dans gösterisinin ardından dernek tarafından gerçekleştirilen etkinliklerin yer aldığı slayt gösterimi ve ışıklı dans gösterisi ile sona erdi.

"EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Program sonunda kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bu akşam kemanın, klarnetin, kemençenin, davulun ritmini duyduk. Ülkemizin 7 coğrafyasından kültürlerimizi bir araya getirdik. Beraber yaşadığımız bu bölgede, aslında hiçbir engelimizin olmadığını, engelleri ne güzel aştığımızı gösterdik. Bu güzel akşama emek veren Gülnur başkanımızla birlikteyiz. Bu güzel birlikteliği her sene bize yaşatıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

"MAVİ GÖZLÜ BİR IŞIK YÜREĞİMİZE SU SERPİYOR"

Başkan Akay, şöyle devam etti:

“Birbirimizi düşünemediğimiz anları, zamanları bu akşam daha fazla düşüneceğiz. Biraz daha birbirimize sevgi ile saygı ile yaklaşacağız. Engellerin kalplerden, yüreklerden kalktığı bu güzel akşamlarda bunları bir kere daha hatırlamaya fırsat buluyoruz. Çok güzel bir gece yaşadık, çok gururlu bir gece yaşadık. Efelerimizin performansı sonunda perdede mavi gözlü bir ışık yüreğimize su serpiyor. 19 Mayıs’ın arifesindeyiz. Bu güzel coşkuyu 19 Mayıs arifesinde bizlere yaşatan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” 

HEP BERABER OYNADILAR

Belediye Başkanı Vahap Akay’ın konuşmasının ardından TSD Çerkezköy Şube Başkanı Gülnur Kocaçınar gecenin hazırlanmasında emeği geçen eğitmenlere teşekkür etti. Daha sonra eğitmen Serap Köse ve eğitmen Elif Mutlu’ya Belediye Başkanı Vahap Akay tarafından teşekkür plaketleri takdim edildi. Sonrasında katılımcılar ve TSD dernek üyeleri hep birlikte müzik eşliğinde oynadılar.