GENÇAĞA KARAFAZLI

Fenerbahçe ve Beşiktaş stadlarında oynanan maçlarda tribünlerinden 'hükümet istifa' sloganları atanlar için sosyal medya hesabından "foseptik fareleri, lejyonerler" ifadelerini kullanan ÇAYKUR Rizespor Kulübü’nün Başkanı İbrahim Turgut yaptığı açıklamada, "Bizim asla ve asla kimseyle böyle bir kavgamız yoktur ama üç beş kendini bilmeze de ayrımcılık yapmak isteyen, ülkenin huzurunu kaçırmak isteyene de söyleyecek sözümüz her zaman olur” dedi.

ÇAYKUR Rizespor Kulüp Başkanı İbrahim Turgut, bugün düzenlediği basın toplantısında, Kulüp hesabı üzerinden yapılan sosyal medya paylaşımlarına tepki gösterenlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Turgut, "Bizim ne Fenerbahçe ne Beşiktaş ne Galatasaray ne de başka hiçbir kurumla hiçbir sıkıntımız, kinimiz, olumsuz fikrimiz yok. Ülkemizin her zamankinden daha çok milli, bir ve beraber olmaya şahsım ve kulübümüz olarak ülkenin birliğine ve beraberliğine bu kadar önem veren bir kulüp olarak bizim hassasiyetimiz asla büyük kulüplerin hiçbirine değildir" dedi.

"KİN KUSAN SÖYLEMLER OLDU MU RİZELİ OLARAK BİZİM DE SESİMİZ ÇIKAR"

İbrahim Turgut, açıklamasında şunları söyledi:

"Bizim hassasiyetimiz ülkemizin geçmiş olduğu bu zor süreçte bu milli birlik ve beraberlik duruşuna zarar verdiğini düşündüğümüz birkaç kendini bilmezedir. Bizim söylediğimizi bunun dışına taşıyıp Rizespor’u ve şahsımı bu kurumlarla hizipleşen bu kurumlara karşı olan, taraftara karşı olan göstermeye çalışanların hepsi de büyük yanlış ve ayrıştırma içinde olanlardır. Böylesine bir durumda çıkıp da ayrıştırıcı, bölücü, kin, nefret kusan söylemler oldu mu bizim de Rizeli olarak elbette sesimiz çıkar. Elbette ki biz saygımızı, sevgimizi, yerimizi biliriz ama kendini bilmez üç beş kişiye de pabuç bırakmayız. Bunu kurumlarla, taraftarla, sokakla özdeşleştirenler bilin ki bölücülük yapıyordur, ayrımcılığı yapan ta kendileridir. Bizim asla bu kurumlarla bir derdimiz yoktur. Bunu yapanlar iyi irdelenmelidir. Bizim sözümüz ülkeye zarar verenlere, ayrıştıranlara, bölücülük yapanlara ülkenin huzuruna zarar verenleredir. Aksi takdirde bizim yola çıktığımızda söylediğimiz söz 'bir olmak, beraber olmak'.

"ÜLKENİN HUZURUNU KAÇIRMAK İSTEYENE SÖYLEYECEK SÖZÜMÜZ HER ZAMAN OLUR"

Biz bir oldukça ne olursa olsun kim olursa olsun saçı, dini, dili ne olursa olsun sevdikçe güçlü oluruz. Bizi böyle bir şeyle özdeşleştirmeleri önce kanıma dokunur şiddetle de bunu kınarım. Bizim asla ve asla kimseyle böyle bir kavgamız yoktur ama üç beş kendini bilmezle de ayrımcılık yapmak isteyen, ülkenin huzurunu kaçırmak isteyene de söyleyecek sözümüz her zaman olur."