(İSTANBUL) - Sia Insight Türkiye’nin gerçekleştirdiği araştırmanın sonucunda, madeni yağ kategorisinde akıllı moleküller teknolojisi ve çevreye duyarlı yaklaşımıyla farklılaşan Castrol MAGNATEC, 'Yılın Seçilmiş Ürünü' ödülünü kazandı. 

Madeni yağ pazarının lider markalarından Castrol, hareketin olduğu her alanda yer alarak motorların hareketli aksamlarının uzun süreler boyunca ilk günkü performansını göstermesine yardımcı oluyor. Yeni açıkladığı stratejisiyle de ana faaliyet alanı olan madeni yağlar ve bakım kategorisinde büyüyerek tüketicilerin ve müşterilerinin değişen ihtiyaçlarına daha iyi cevap vermeyi hedefliyor.

Sia Insight Türkiye’nin gerçekleştirdiği Yılın Seçilmiş Ürünü pazar araştırması sonucunda Castrol MAGNATEC’in madeni yağ kategorisinde Yılın Seçilmiş Ürünü olması da hızlı bir değişimin yaşandığı otomotiv sektöründe müşterilerinin değişen ihtiyaç ve taleplerini, sürekli geliştirdiği ürün ve hizmetleri ile karşıladığını göstermiş oluyor. Her kategoride aday gösterilen ürünler; hedef kitleye çekici gelmesi, bulunduğu kategoriye yenilik getirmesi ve kullanıcıların üründen memnuniyeti üzerinden değerlendiriliyor. Castrol MAGNATEC de sahip olduğu akıllı molekülleri ile motorda oluşan aşınmayı yüzde 50 oranında azaltarak harekete geçildiği andan itibaren motora durmaksızın koruma sağlıyor. Ayrıca Castrol MAGNATEC’in tasarımı değiştirilerek daha da sağlamlaştırılan ürün ambalajında da yüzde 20 daha az plastik kullanıyor. Bu özellikleri ve yeni tasarımıyla sektördeki rakiplerinden farklılaşıyor.

Batı Anadolu Grubu şirketlerinden Batıbeton’a Ege Bölgesi Sanayi Odası’ndan ödül Batı Anadolu Grubu şirketlerinden Batıbeton’a Ege Bölgesi Sanayi Odası’ndan ödül

“Castrol MAGNATEC’in Yılın Seçilmiş Ürünü olması bizi daha iyisi için cesaretlendiriyor”

Tüm dünyada tüketiciler ve müşterileri tarafından güvenilen çok güçlü bir marka olarak sektörde birçok teknolojik ilke imza atan öncülerden biri olduklarının altını çizen Castrol META Pazarlama Direktörü Onur Dede, “2023 yılında gerçekleştirilen Castrol Tüketici Araç Bakım Endeksi Araştırması’nın sonuçlarına göre araç bakımı denildiğinde tüketicilerin yüzde 44’ünün aklına yağ bakımı ve yağ değişimi geliyor. Dünya genelinde gerçekleştirilen Marka Sağlığı Araştırması da madeni yağ dendiğinde ilk akla gelen markanın Castrol olduğunu gösteriyor. En son teknoloji ile geliştirilen ve tüketicilerin en çok tercih ettiği madeni yağlardan olan Castrol MAGNATEC’in de Yılın Seçilmiş Ürünü olması bizi gururlandırıyor. Bu başarı bizi her zaman sektörümüzün lider markalarından biri olarak hareketin olduğu her alanda yer alma konusunda yaptığımız çalışmaları sürdürmemiz için de cesaretlendiriyor” dedi.

Castrol Hakkında

Madeni yağ teknolojisinin ve yeniliğin öncüsü Castrol, dünyada 125 yıldır, Türkiye’de de 67 yıldır faaliyet göstererek zorlu şartlar altında yüksek performans sağlayan, ileri teknolojiye sahip yağlar geliştiriyor.

5 kıtada ve 140 ülkede yer alan Castrol, Türkiye’deki İstanbul merkez ofisinden 10 ülkenin yönetimini yapıyor. Castrol MAGNATEC, Castrol EDGE, Castrol VECTON, Castrol CRB Turbomax ve Castrol POWER1 markaları ile öne çıkan kurum, rotomobil, ticari araç ve motosikletler için ürettiği yağlara ek olarak endüstri, deniz, hava ve enerji sektörlerine de madeni yağ üretiyor.

Dünyanın önde gelen araç üreticileri ile ortak mühendislik çalışmaları yürüterek lider araç markalarının orjinal dolum yağı olan Castrol’ün Avrupa ve Afrika’daki 8 üretim tesisinden biri Gemlik’te yer alıyor ve burada üretilen madeni yağlar 24 ülkeye ihraç ediliyor.

Karada, havada, denizde ve hatta uzayda yakalanan teknolojik başarıların merkezinde yer alan yağlar üreten Castrol, 21 kez Dünya Kara Hız Rekoru’nun kırılmasında da rol almıştır. NASA 1960’lardan beri tercih ettiği Castrol teknolojisine, Mars’a 2020 yılında gönderdiği Perseverance Rover aracında da yer vermektedir.

 

ADVERTORIAL YAYIN

 

Kaynak: anka