TUNAKAN YILDIRIM

Çankaya Belediyesi'nin desteğiyle Safranbolu’da yapılan Çankaya Parkı, hizmete açıldı. Açılışta konuşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "Biz ranta değil halka çalışan belediye başkanlarıyız. Biz belediyenin kaynaklarını müteahhide taşerona 3- 5 kişiye değil halkın hizmetine sunan belediye başkanlarıyız. Biz Allah’a inanan halkına güvenen yüreğine bileğini inanan belediye başkanlarıyız. Onun için işimiz kolay bizim ağa babamız yok bizim başımızda Allah’tan ve halktan başka hesap vereceğimiz kimse yok. Başarının sırrı da buradan geliyor" dedi.

Safranbolu Bağlarbaşı Mahallesi Alemdar Caddesi’nde 14 Ekim 2022 tarihinde temelleri atılan Çankaya Parkı hizmete açıldı. Parkta aynı zamanda Türkiye'deki çeşitli kooperatiflerin ürettiği organik ürünlerin satıldığı 'Halkın Bakkalı' da yer aldı. Çankaya Belediyesi desteği ile yapılan parkın açılış programına CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, siyasi partilerin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"KARDEŞ BELEDİYECİLİK KAĞIT ÜSTÜNDE KALMAYACAK"

Açılışta konuşan Elif Köse, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Çankaya Belediyesi personeline teşekkür ederek şöyle konuştu:

"Safranbolu Belediyesi ekibi olarak Safranbolu Belediye Başkanı ve Meclis üyelerimizde göreve geldiğimiz ilk günden beri Safranbolu halkına, Safranbolu’nun tüm imkânlarını israf etmeden son kuruşuna kadar hizmet olarak geri vermek, onlara hak ettikleri bir kentte yaşamaları için konforlu keyifli bir kentte yaşamaları için projeler ürettik hayata geçirdik. Bu projeleri hayata geçirirken kimi zaman kendi bütçemizden kimi zaman yöremizin iş adamlarından kimi zaman da evet kardeşliği sadece kâğıt üzerinde kalmayan gerçekten bize destek olan Çankaya Belediyemizin destekleriyle yaptık. Çankaya Belediyemizin desteği sadece bu parkta değil bizim geçtiğimiz günlerde hizmete açtığımız kreşte de oldu. Çankaya Belediyesi’nin tüm çalışanları inanın Safranbolu’nun çalışanları gibi o heyecanla bizlere destek olmaya hep devam edecekler ben buna yürekten inanıyorum. Bizim kardeşliğimiz kâğıt üzerinde kalmayacak. Şimdi bu açacağımız Çankaya Parkı’nda çok güzel oturma mekânları, yürüyüş alanları, bisiklet yolu ve aynı zamanda da bugüne kadar hiçbir parkın içinde olmayan ama bundan sonra yapmayı planladığımız bir ‘Halkın Bakkalı’ var onu da bu yöre halkının hizmetine sunuyoruz.

"KOOPERATİFLERDE SATILAN ÜRÜNLERİ SATIŞA ÇIKARDIK"

Halkın Bakkalı'nda ne var; Türkiye’deki kooperatiflerin ürettikleri özel ürünler var. O ürünleri de Safranbolu halkıyla buluşturmayı hedefledik. Aynı şekilde bundan sonra yapacağımız böyle konsept parkların içinde ‘Halkın Bakkalı’nı bulabileceksiniz. Aynı zamanda Safranbolu Belediyesi’nin hepinizin bildiği gibi Yazıköy’de bir üretim alanı var. Tarımla ilgileniyoruz, üretiyoruz ve bu konuda da örnek olmaya çalışıyoruz. Kendi çiçeklerimizi kendimiz yetiştirdiğimiz gibi sebze ve meyve üreterek de bunları Safranbolu halkıyla paylaşıyoruz. Halkın Bakkalı’nda çok yakında mini bir manav da göreceksiniz bu gördüğünüz manavdaki tüm sebzeler de yine Safranbolu Belediyesi’nin seralarında üretilmiş tarım alanında üretilmiş sebzeler olacak. Onları da yine sizlerle paylaşmaktan gurur duyacağız. Bugüne kadar yaptığımız tüm işler bizim gururumuz, bundan sonra yapacaklarımız da heyecanımız olacak."

"BİZ RANTA DEĞİL HALKA ÇALIŞAN BELEDİYE BAŞKANLARIYIZ"

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, şu ifadeleri kullandı:

"Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki Elif Başkanımızı gerçekten tebrik ediyorum. Çok başarılı, çok büyük hizmetlerde bulunuyor, Safranbolu’nun çehresini değiştiriyor ve bu hizmetlere de aynı şekilde devam edecek onun için huzurunuzda bir kere Elif Başkan’a çok teşekkür ediyorum. Biz ranta değil halka çalışan belediye başkanlarıyız. Biz belediyenin kaynaklarını müteahhide, taşerona, 3-5 kişiye değil halkın hizmetine sunan belediye başkanlarıyız. Biz Allah’a inanan halkına güvenen yüreğine bileğini inanan belediye başkanlarıyız. Onun için işimiz kolay, bizim ağa babamız yok bizim başımızda Allah’tan ve halktan başka hesap vereceğimiz kimse yok. Başarının sırrı da buradan geliyor. Eğer bu şekilde çalışırsanız ranta değil halka hizmet ederseniz, belediyenin kaynaklarını tamamen halkınıza sunarsanız başarılı olursunuz. Çünkü bunu yaparken yolsuzluk yapmazsınız, bunu yaparken israf etmezsiniz, bunu yaparken belediyenin her bir kuruşunu namusunuz bilip öyle harcarsınız. İşte bütün bunlarda CHP’li belediye başkanlarını başarılı yapan unsurlardır. Biz Çankaya Belediyesi olarak böyle çalışıyoruz."

"CHP'Lİ BELEDİYELER, SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINI GÖSTEREN BELEDİYELERDİR"

CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay da “CHP’li belediyeler hem Çankaya’da hem Safranbolu’da hem diğer bütün ilçe ve illerde sosyal belediyecilik anlayışını en güzel şekliyle götüren belediyeler. Bu tip dayanışmaları gerçekten çok çok önemli değerli. Alper Başkanım ben ayrıca Karabüklü bir milletvekili olarak da size özel teşekkür ediyorum. Kardeş belediyecilik anlayışı içerisinde imkanlarınızı buraya aktarmak, bölgemizin gelişmesine katkı sağlamak gerçekten çok çok önemli. Hakikaten bu park başkanımın da anlattığı gibi içerisinde çok güzel barındıran, yani koşu yolları, bisiklet yolları bir de değil mi halk büfesi veya marketi dediğimiz bir marketin de içerisinde olması çok çok önemli. Bunun üretim kısmıyla da bütünleştirilmesi, yöresel ürünlerle desteklenmesi olacak diye anladım."