TBMM'DE YENİ YASAMA YILININ AÇILIŞI İÇİN RESEPSİYON DÜZENLENDİ TBMM'DE YENİ YASAMA YILININ AÇILIŞI İÇİN RESEPSİYON DÜZENLENDİ

MEHMET ANDAÇ

Çanakkale’de dün başlayan orman yangını devam ediyor. Ormanlık alanda çıkan ve rüzgârın etkisiyle çevre köylere de yayılan yangını söndürme çalışmaları devam ediyor. Yangından en çok etkilenen bölgelerden birisi de Yağcılar Köyü oldu.

Dün Çanakkale’nin Damyeri bölgesinde başlayan ve rüzgarın da etkisiyle büyük bin alanda etkili olan orman yangınını söndürte çalışmaları sürüyor. Yangından en çok etkilenen bölgelerden birisi de merkeze bağlı Yağcılar Köyü oldu. Yangının verdiği hasar, yeni gün ile beraber ortaya çıktı.

BAKAN YUMAKLI, 8 UÇAK, 26 HELİKOPTER İLE MÜDAHALE EDİLDİĞİNİ AÇIKLADI

Dün akşam yangın bölgesine giden Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, orman yangının henüz kontrol altına alınamadığını belirtti. Bakan Yumaklı, aralarında Rusya’dan kiralanan uçağın da olduğu 8 uçak, 26 helikopter, 639 arazöz ve iş makinesi, 2 bin 700'e yakın personelle sahada mücadeleye devam ettiklerini söyledi. Yangın nedeniyle tahliye edilen 9 köyde 337 hane ve 1251 vatandaşın yaşadığını aktaran Yumaklı, gece boyunca köylere gittiklerini, Ulupınar'da 5, Yağcılar'da 4 evin hasar gördüğünü bildirdi.

BAKAN KOCA, 83 KİŞİNİN YANGINDAN ETKİLENDİĞİNİ BİLDİRDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise sabah saatlerinde sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada; 83 kişinin yangından etkilendiğini bildirdi.