Manavgat Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’nci yılını fener alayı ve İskender Paydaş konseriyle kutladı.

Binlerce Manavgatlı, Cumhuriyet Meydanı’nda tek yürek olarak toplandıktan sonra ellerinde Türk bayrağı ve meşalelerle fener alayı yürüyüşü gerçekleştirdi. Fener alayına, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, eşi Hatice Sözen, kızı İrem Sözen, oğlu İbrahim Sözen, CHP Manavgat İlçe Başkanı Oykun Başar, İYİ Parti İlçe Başkanı Hüseyin Ergen, CHP Antalya Milletvekili Aliye Coşar, İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, oda başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar ve binlerce vatandaş katıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutlayan kent halkı, Cumhuriyet Meydanı, Yapay Şelale ve İbrahim Sözen Caddesi üzerinden konserin yapılacağı alan olan Atatürk Kültür Merkezi’ne ulaştı. Başkan Şükrü Sözen, elinde meşale ve Türk bayrağı ile yürürken balkonlardan destek veren halkı selamladı.

KENT HALKI İSKENDER PAYDAŞ’LA COŞTU

Fener Alaylı yürüyüş sonrasında AKM’ye gelen on binlerce Manavgatlı, Manavgat Belediyesi tarafından organize edilen havai fişek gösterilerini büyük bir heyecanla izledi. Havai fişek gösterilerinin ardından sahneye çıkan İskender Paydaş en sevilen şarkılarını Manavgatlılar için seslendirdi. Kent halkı, konser sonunda İzmir Marşı ve 10.Yıl Marşını okuyan İskender Paydaş ve orkestrasına ellerinde Türk bayraklarıyla coşkulu bir şekilde eşlik etti. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve eşi Hatice Sözen, kent halkının eğlencesine ortak olarak çocuklarla birlikte oyun oynadı, şarkıları hep beraber söyledi.

“CUMHURİYET VE ATATÜRK DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Başkan Sözen, daha sonra Manavgatlılar'a seslenerek, şunları söyledi:

"Çok değerli hanımefendiler, beyefendiler, varlıklarıyla onurlandığımız büyüklerimiz, gözleri ışıl ışıl gençlerimiz, çocuklarımı, hepiniz hoş geldiniz.

Sizleri sevgiyle, saygıyla, selamlıyorum. Bugün Büyük Zaferimizin 101. yılına ulaşmanın gururunu, mutluluğunu, heyecanını, yüreğimin en derinliklerinde hissederek sizlere sesleniyorum. 30 Ağustos Zaferi, kadınıyla, erkeğiyle, tüm milletin tek yürek, tek bilek olarak yazdığı, vatan sevgisiyle yanmış yüreklerin birleştiği bir destandır. Bu bayram, 30 Ağustos zaferiyle kazanılanları korumaya yemin edenlerin bayramıdır. Biz de Manavgat’ımın yüreği aydınlık, çağdaş insanlarıyla, Cumhuriyeti ve kazanımlarını korumaya yemin edenlerdeniz. Bugün ellerimizde bayraklarımızla, yüreğimizdeki 100 yıllık Cumhuriyet sevdasıyla bir araya gelerek, içimizden geldiği gibi, coşkuyla milli duygularımızı birleştirdik. Manavgat halkımız Atatürk’ün açtığı bu aydınlık yoldan hiçbir zaman sapmadı, sapmayacaktır da. Ne mutlu yürekli Manavgatıma, iyi ki varsınız."

Başkan Şükrü Sözen konuşmasını yaptıktan sonra “Elif Olmak Mehmet Olmak” adlı şiiri okudu.