30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü Marmaris Belediyesi tarafından düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak. Düzenlenecek fener alayı ve konserle bayram coşkusunu doyasıya yaşayacaklarını belirten Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Elimizde bayraklar, dilimizde marşlar; yüreğimizde vatan sevdası ile bayramımızı kutlayacağız. Fener alayında Atatürk Meydanı’na yürüyeceğiz. Burada da Tuğba Yurt’un vereceği konser ile bayram coşkusunu vatandaşlarımızla birlikte paylaşacağız” dedi.

30 Ağustos Çarşamba günü sabah 09.30 çelenk koyma törenin ardından 10.00’da Kaymakamlık makamında tebrikat töreni yapılacak. Saat 10.30’da da Atatürk Meydanı’nda okulların gösterileri olacak. Saat 21.00’de Ketenci Otel önünde başlayacak fener alayının ardından pop müziğin sevilen ismi Tuğba Yurt 21.30’da Atatürk Meydanı’nda bir konser verecek. Son yılların sevilen sesi Tuğba Yurt, şarkılarını Marmarislilerle birlikte söyleyecek.

30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınlayan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, milli bayramların değerinin ve öneminin son dönemde daha da arttığını vurgulayarak, “101 yıl önce bu topraklarda tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazıldı. 30 Ağustos; Türk ulusunun Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği bağımsızlık mücadelesinin, tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Eşsiz zaferin 101. yılına ulaşmanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.