Bursa Yıldırım'da Arabayatağı Mahallesi Cami Caddesi Kuzeyi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamındaki uzlaşma görüşmelerinde hak sahipleriyle bir araya gelen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Arabayatağı sakinleriyle istişare etti.BURSA (İGFA) - Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Arabayatağı Mahallesi’nde hayata geçirilecek ‘Arabayatağı Mahallesi Cami Caddesi Kuzeyi Kentsel Dönüşüm Projesi’ ile ilgili hak sahipleriyle bir araya geldi.

Sakarya ulaşımına eğitimli kalite Sakarya ulaşımına eğitimli kalite

40 bin metrekarelik kadastro alanında gerçekleştirilecek proje hakkında bilgilendirmelerde bulunan Başkan Oktay Yılmaz, kentsel dönüşümün önemine vurgu yaparak imar plan uygulamalarıyla ilgili problemlerin çözümü için Ankara’da yoğun bir mesai harcadıklarını dile getirdi.

Başkan Oktay Yılmaz, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum, milletvekillerimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’ın destekleriyle çıkmasına katkı sağladığımız yasal düzenleme ile bu problemi ortadan kaldırdık. Bu düzenleme ile birlikte ilçemizde gerçekleştirdiğimiz kentsel dönüşüm hamlemiz önemli bir ivme kazandı” dedi.

Kentsel dönüşüm projelerimiz ile Yıldırım’ın kimliğine ve gelecek vizyonuna uygun olacak şekilde hizmet ürettiklerini söyleyen Başkan Yılmaz, "Kentsel dönüşüm ile ilgili en önemli kıstaslardan birisinin de gönüllü ve yerinde dönüşüm olduğuna işaret eden Başkan Yılmaz, “Her şeyden önce hemşehrilerimize kentsel dönüşümün gerekliliğini doğru bir şekilde anlatmak zorundayız. Bizim amacımız insanlarımıza daha güvenli, sosyal olanakları daha fazla, modern yaşam alanları sunmak. Biz bunları doğru bir şekilde anlattığımız zaman zaten hemşehrilerimiz bu dönüşüm projelerine sahip çıkacaktır. Bizim dönüşüm anlayışımız ‘dayatmacılık’ üstüne değil tamamen gönüllülük esasına dayanıyor. Arabayatağı Mahallesi Cami Caddesi Kuzeyi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde hak sahiplerimizle uzlaşma görüşmelerine başladık. Hemşehrilerimizin yüzde 72’siyle görüşme gerçekleştirdik. Dönüşüme vatandaşımızdan tam destek aldığımızda riskli alan içerisinde kalan 40 bin metrekarelik proje alanında; 359 bağımsız bölümü yıkarak yerine 550 bağımsız bölüm inşa edeceğiz. 9 bin 100 metrekare park ve 13 bin 440 metrekare yol alanı oluşturacağız" dedi.