SEFER TALAY

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde yaşayan Zeynep Ergin, yıllar önce kaybettiği oğlu Kaan’ın anısına Edremit’in Bostancı köyünde kurduğu kültür ve sanat evini geçen hafta Burhaniye’ye taşıdı. Kocacami Mahallesi'nde 'Kaan'ın Evi' adıyla kurulan kültür ve sanat evi, yazarlar ile okurlarını buluşturmaya başladı.

Kocacami Mahallesi Müderris Şükrü Sokak’ta geçen hafta törenle açılışı yapılan kültür ve sanat evi 'Kaan'ın Evi', yazarları okurlar ile buluşturmaya başladı. İmza günü etkinliğinde okurlarıyla Edremitli yazar Sinan Kahyaoğlu, vatandaşlarla sohbet etti, şiirler okudu ve kitaplarını imzaladı.

Yazar Kahyaoğlu, kendisini okurları ile buluşturan Zeynep Ergin’e teşekkür etti. Kaan’ın Evi’nin Burhaniye için bir kazanç olduğunu anlatan Yazar Sinan Kahyaoğlu, “Kaan’ın Evi'nde bugün imza günü yaptık. Söyleşi yaptık. Kaan’ın Evi, Burhaniye’de bir kültür merkezi olarak açıldı. Bizde bu binada ilk konuk yazar olarak bulunduk. Çok mutluyuz. Katılımcılardan da çok mutluyum. Çok verimli bir söyleşi oldu. Sohbet oldu. Kitaplarımızı alan arkadaşlara kitapları imzaladık. Biz de mutlu olduk. Burhaniye’de Kaan’ın Evi bu tür kültür faaliyetlerine devam edecektir. Bu Burhaniye için bir kazançtır” dedi.

Konuklardan Filiz Kayalı da “Daha önce Bostancı da yaptığımız etkinlikleri Burhaniye’de Kaan’ın Evi'nde yapmaya devam edeceğiz. Oldukça iyi işler yapmayı hayal ediyoruz. Hem kurucusu hem de destekçisi olan bizler yazarlarımızı sanatçılarımızı ağırlamak istiyoruz burada. Bugün ilk etkinliğimizde, sevgili Sinan Kahyaoğlu’nun kitaplarının üstüne konuşuldu. Oldukça katılım yüksek oldu. Katılımcıların hepsinin söyleyecek sözleri vardı.  Bizim istediğimiz bir şey karşılıklı etkileşim. Son derece güzel günler yaşayacağız. Tüm katılımcıları, sanata ilgi duyan herkesi bekliyoruz” dedi.

Kaan’ın annesi Zeynep Ergin ise “Geçen hafta açılışına yaptığımız Kaan’ın Evi’nde bu hafta Kaz Dağları’nın bilgesi Sinan Kahyaoğlu’nu ağırladık. Hocamızın kitaplarını tanıttık. Hocam, kitapları üzerine ve son yaptığı Moğolistan gezisi üzerine söyleşiler yaptı.  Katılım çok güzeldi. Gelen izleyicilerde bu söyleşiden oldukça memnun oldular. Amacımız, bundan sonra bu etkinlikleri devam ettirmek. Burhaniye halkına bu yönde hizmet vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.