Burhaniye Belediyesi’nin kendine bakamayacak vatandaşlara destek olmak için hayata geçirdiği “Yalnız Değilsiniz” projesi, Başkan Ali Kemal Deveciler’in ziyaretleriyle devam ediyor.

Burhaniye Belediyesi’nin kendine bakamayacak vatandaşlara destek olmak için hayata geçirdiği “Yalnız Değilsiniz” projesi, Başkan Ali Kemal Deveciler’in ziyaretleriyle devam ediyor.

Burhaniye Belediyesi’nin sosyal sorumluluk çalışmalarından “Yalnız Değilsiniz” projesi, Burhaniyelilere destek olmaya devam ediyor. Yaşlı, engelli, kimsesiz ya da kendine bakamayacak durumda olan kişileri kapsayan proje çerçevesinde ihtiyaç sahiplerinin ev temizliğinden, sağlık kontrollerine, sıcak yemek hizmetinden, erzak yardımlarına kadar neredeyse tüm ihtiyaçları belediye tarafından karşılanıyor.

Sadece ihtiyaçların karşılanması noktasında değil, yalnız yaşayan kimsesiz vatandaşların sosyalleşmesi amacıyla da çalışmalar yapan Belediye ekipleri, evde kalarak dışarı çıkamayan ilçeyi gezemeyen vatandaşları evlerinden alarak Belediye tesislerinde ağırlıyor.

Evden uzaklaşarak sosyalleşmeleri sağlanan vatandaşlar, diğer yalnız yaşayan kişilerle tanıştırılarak sohbet ortamı yaratılıyor. 

Proje kapsamında tespit edilen, yalnız yaşayan ve kendine bakamayacak durumda olan vatandaşların evlerine sürekli yapılan ziyaretlerin bazılarına Başkan Deveciler de eşlik ediyor.

LOKUMCU AİLESİ’NİN AVUKATI NAGİHAN BULDUK: “YARGILAMA UZADIKÇA UZUYOR, BİZİM ADALET ARAYIŞIMIZ İSE ISRARLA DEVAM EDİYOR” LOKUMCU AİLESİ’NİN AVUKATI NAGİHAN BULDUK: “YARGILAMA UZADIKÇA UZUYOR, BİZİM ADALET ARAYIŞIMIZ İSE ISRARLA DEVAM EDİYOR”

Burhaniye’de Hacı Ahmet Mahallesi'nde yalnız yaşayan 80 yaşındaki Gül Boran ile bir araya gelen Deveciler, Gül teyzenin ihtiyaçlarını karşılayarak istek, taleplerini dinledi. 

Proje hakkında bilgi veren Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Burhaniye Belediyesi olarak evde bakıma muhtaç yalnız yaşamaya çalışan ve kendine bakamayacak durumda olan vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılamak için bu çalışmalarımızı aralıksız yapıyoruz. Burhaniye’de özellikle yaşlılarımızın değerini çok iyi biliyoruz. Onlar bizim geçmişimiz, bizi bu günlere taşıyan değerlerimiz. Geçmişimizi unutmak mümkün değil” diye konuştu.