Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi (BUBFA) mezuniyet töreninde öğrencilerle buluştu.

Mezuniyet törenine, Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Burhaniye Emniyet Müdürü Metin Kartal, Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı M. Oğuzhan İlban, ilçe protokolü, akademik ve idari personel, öğrenciler ve aileleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Başkan Deveciler, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Sevgili öğrenciler, burada bilimin ışığında bilgiler edindiniz, sizler edindiğiniz o bilgiler ile daha iyi düşüneceksiniz, muhakeme edeceksiniz, yanlışları söyleyecek ve özgür bir şekilde düşüneceksiniz. Sizlerin önünde kendiniz, aileniz ve ülkemize karşı sorumluluklarınızın olduğu bilinciyle yapacağınız çok şey var ama unutmayın ki her son bir başlangıçtır, sizlere ve kariyer basamaklarını hızla tırmanacağınıza olan inancım tamdır. Laik demokratik Türkiye Cumhuriyetimizi bilimin ışığında aydınlık, çağdaş, ilimin peşinden giden ve özgür düşünülecek yarınlara taşıyacağınıza inancım tam. Sizlerin bugünlere gelmenizde ve aydınlık düşüncelere sahip olmanızda pay sahibi olan ailelerinizi, üniversitemizi, öğretim görevlilerimizi, Burhaniye ilçemizi unutmamanızı talep ediyorum. İş hayatınızda hepinize sağlıklı, mutlu, hayırlı ve başarılar dolu yıllar diliyorum."

Konuşmaların ardından 2022-2023 eğitim öğretim dönemini dereceyle tamamlayan öğrencilere başarı belgeleri ve hediyeleri takdim edildi.