İzmir Buca Belediyesi, Menderes Caddesi’ndeki trafik yükünü azaltacak Adnan Kahveci Caddesi’ni kesintisiz ulaşıma açtı. Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “2019 yılı yerel seçimler döneminde aday oldum. İlk dediğim cümle ‘Cezaevini kaldıracağız. Buca’mızın ana arteri olan Adnan Kahveci Caddesi’ni kesintisiz ulaşıma açacağız’ oldu. Ve nihayet bugün bunu başardık. İnşallah Buca’mızın, İzmir’imizin trafiğine bir katkısı olur” dedi.

Buca Belediyesi, geleneksel iftar programını Barış Mahallesi’nde yeni açılan Cezaevi Yolu’nda düzenledi. Burada konuşan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, şunları söyledi:

“Hizmetin siyaseti olmaz anlayışıyla cezaevinin kaldırılması için önemli çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalar sonucu Buca'mızı makus talihinden el birliğiyle kurtardık. Cezaevinin kentimize en büyük zararlarından biri de trafiği felç etmesiydi. Cezaevinin kaldırılması için görüşmelere başladığımız ilk günlerde söylemiştim: ‘Adnan Kahveci Caddesi'ni araç trafiğine kesintisiz sürdüreceğiz, cezaevi yolunu açacağız’ diye. Bunun için cezaevi kaldırılır kaldırılmaz kollarımızı sıvadık, harekete geçtik. Cezaevinden dolayı kesintiye uğrayan Adnan Kahveci Caddesi’ni kesintisiz ulaşıma açmak için hızla çalışmalara başladık. Ekip arkadaşlarım günlerce emek verdi. Bugün nihayet imar yolunu ulaşıma açmış bulunuyoruz. Trafik yükünü çok önemli ölçüde azaltacak bu yeni yol, Buca’mıza hayırlı uğurlu olsun. Yakın zamanda Barış Pazar Yeri’ni de buraya, yolun üst tarafına taşıyacağız. Sizler de alışverişlerinizi daha konforlu bir şekilde yapabileceksiniz. Pazar yerinden doğan trafik kargaşasına da böylece son vermiş oluyoruz.”

Kılıç’ın konuşmasının ardından kardeşliğin ve birlikteliğin sofrasında buluşan binlerce Bucalı oruçlarını dualar eşliğinde açtı. Programda, semazenlerin ilahiler eşliğinde gösteri gerçekleştirdi.