Bozüyük Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü boksörleri ilk kez ringe çıktıkları 100. Yıl Boks Turnuvası’nda 2 birincilik, 3 ikincilik ve 2 üçüncülük elde ederek toplamda 7 derece elde etti.

Bozüyük Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü 04 - 05 Kasım 2023 tarihlerinde Bilecik’te düzenlenen, Türkiye genelinde 13 ilden 200 sporcunun katıldığı 100. Yıl Cumhuriyet Kupası’na 8 sporcu ile katıldı. Bozüyük Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü Boks Takımı’nın ilk kez katıldığı turnuvada Ahmet Efe Aydemir 35,5 kiloda ve İsmail İsmailoğlu 31 kiloda alt minikler kategorisinde Aybüke Tülür  54 kiloda, Yaprak Altındal  42 kiloda, Emirhan Yılmaz 66 kiloda, Eray Uyanık 35,5 kiloda ve Fatih Sefa Cevher’de 63 kiloda üst minikler kategorisinde, Nisanur Efe 80 kilogram üzeri yıldızlar kategorisinde ringe çıktı.

Heyecanlı geçen müsabakaların ardından Ahmet Efe Aydemir ve Nisanur Efe kilolarında 1. olurken, İsmail İsmailoğlu, Emirhan Yılmaz ve Eray Uyanık 2., Aybüke Tülür ve Yaprak Altındal’da 3. oldu. Turnuva bitiminde derece alan sporculara madalya ve hediyeleri düzenlenen törenle Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir tarafından takdim edildi.

Turnuvanın ardından Bozüyük Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü voleybol branşındaki başarılarının yanı sıra boks branşındaki başarısını da kanıtladı.