Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, yeni dönemde yaşama geçirmeyi hedefledikleri projeleri kamuoyuyla paylaştı. 

Başkan Bakkalcıoğlu, yeniden göreve gelmeleri durumunda yaşama geçirmeyi hedefledikleri proje ve hizmetleri kamuoyuna anlattı. Bakkalcıoğlu, şunları kaydetti:

“Söz verdik, Boztram’ı yaptık. Hastaneye ulaşım hattını yine biz yaparız. Söz verdik, Can Suyu kartını yaptık, sürdürmeyi yine biz yaparız. Söz verdik, ayda 10 ton suyu ücretsiz yaptık. Sürdürmeyi yine biz yaparız. Bozüyük’e akciğer olacak Bozpark’ı, 322 bin metrekare alanda Yaşam Parkı’nı engellediler, yaptırmadılar. Ama çaresi var, bu dönem yapacağız. TCDD, 'Üst geçidi yapacağız' dedi, yapmadı. Belediye olarak biz yapacağız. Söz veriyoruz yeni küçük sanayi ve ticaret merkezi kent dışında en az 250 iş yeri olacak şekilde çözüm bizde, biz yapacağız. İlk Belediye kreşini yaptık, yenilerini yine biz yaparız. Sinema Salonları ve Gençlik Merkezi projesi, yeri hazır. İlk yapacaklarımızdan… Sanat, spor, müzik ve her türlü kültürel etkinliklerimize üç büyük sosyal kültürel tesisi yaptık ama artık mevcut tesislerimiz yetmiyor. Bozüyük’e büyük bir kongre merkezi yapacağız. Söz verdik, ‘Otopark sorununu çözeceğiz’ dedik, Çarşı Meydan altında 250 araçlık otopark ile birçok boş alanda en az bin araçlık park yeri yaptık. Projesi bitmiş atık su arıtma tesisi yapım işini DSİ yapmazsa biz yapacağız. Güneş enerjisi projemiz hazır.”

 


Kaynak: anka