Bornova Belediyesi'nin Hobi ve Beceri Edindirme Kursları’nda müzik eğitimi alan kursiyerlerin yıl sonu etkinlikleri, THM Korosu konseri ile başladı. Ayfer Feray Açık Hava Tiyatrosu’nda ‘Yaza Merhaba” başlığıyla düzenlenen konserde Bornovalılar, coşku dolu bir gece yaşadı.

Bornova Belediyesi'nin Hobi ve Beceri Edindirme Kursuları’nda 2022 yılı Ekim ayından bu yana eğitim alan 50 kişilik koro, “Yaza Merhaba” konserinde Bornovalılar'ın karşısına çıktı. Koristler, Şef Salih Sütoğlu yönetiminde ve 8 kişilik saz heyeti eşliğinde Türk halk müziğinin 27 seçme eserini başarıyla seslendirdi. Eserlere, Büyükpark içindeki Ayfer Feray Açık Hava Tiyatrosu’nu dolduran Bornovalılar da eşlik etti.

Sadece rutin belediyecilik hizmetleriyle değil her alanda daha yaşanabilir bir kent yaratma hedefiyle çalıştıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Tiyatrodan sinemaya, müzikten halk dansları ve el sanatlarına pek çok branşta düzenlediğimiz kurslardan yediden yetmişe binlerce Bornovalı yararlanıyor. Bu akşam da kursiyeleremizin muhteşem bir konserini izledik. Koromuza ve salonu dolduran Bornovalılar’a çok teşekkür ediyorum” dedi.