Bornovalı kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltıda depremzede kadınlarla buluştu.

Bornovalı kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltıda depremzede kadınlarla buluştu.

Bornova Belediyesi Kent Arşivi ve Müzesi Dramalılar Köşkü’nde düzenlenen kahvaltıya, Bornova Belediye Meclisi’nin kadın üyeleri, başkan yardımcıları ve kadın muhtarlar ile vatandaşlar katıldı. 6 Şubat depreminden ardından ilçeye gelerek belediyenin tesislerine konuk olan depremzede kadınların da yer aldığı etkinlikte, yaraların beraber sarılacağına vurgu yapıldı, birlik ve dayanışma mesajları verildi.

Kahvaltıda yaptığı konuşmada tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayan Bornova Belediye Meclisi üyesi Bahar Gürsu, “Belediye olarak, her zaman kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak yanlarında yer aldık ve almaya devam edeceğiz. Bugün burada bizimle olan depremzede vatandaşlara da geçmiş olsun diliyorum” dedi.

DEPREMZEDELERE MORAL

Depremden etkilenen kadınlara 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde moral vermek istediklerini belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ise “Bu zor günleri hep birlikte dayanışma ile aşacağız. İlçemizde ağırladığımız depremzedeler için de elimizden geleni yapıyoruz. Bu özel günde de onların yanında olmak ve biraz olsun sıkıntılarını unutmalarını sağlamak istedik” dedi.