Bornova Belediyesi Film Ofisi (BBFO) tarafından düzenlenen "Uluslararası 3. Bornova Kısa Film Günleri" başlıyor. 15-16-17 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleşecek etkinlikte, bu yıl Belçika'dan Fransa'ya, Meksika'dan Arjantin ve Brezilya'ya kadar 23 ülkeden 54 kısa film, seyirciyle buluşacak. Film gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları ve sergi gibi etkinlikler, Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi ile Bornova Belediyesi Dramalılar Köşkü Kent Arşivi ve Müzesi'nde düzenlenecek.

"Uluslararası 3. Bornova Kısa Film Günleri", sinema ile ilgilenen vatandaşları ve gençleri kısa filmlerin yapımına özendirmek, gösterimini sağlamak ve ülke sinemasına katkıda bulunmak amacıyla düzenleniyor. Etkinlik, ücretsiz olarak tüm vatandaşlara açık olacak. 3 gün sürecek olan etkinlikte, ulusal ve uluslararası film festivallerinde gösterilen belgesel, kurmaca, animasyon, özel ve Thanasis Neofotistos kısa film seçkileri yer alacak. Program kapsamında 92 ülkeden yapılan 1146 başvuru arasından seçilen 54 kısa film seyirciyle buluşacak. Daha fazla bilgi almak isteyen sinemaseverler, @bornovakisafilmgunleri Instagram hesabını takip edebilirler.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, sanata destek verdiklerini ve sinema tutkunlarına uzun yıllardır yapım desteği sağlayarak genç sinemacıları yetiştirdiklerini hatırlattı. Ayrıca, "Uluslararası 3. Bornova Kısa Film Günleri"ni her yıl daha da geliştirerek sürdüreceklerini belirtti.