Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, 2023 yılının ilk meclis toplantısında, yeni yılda ilçede yapılacak yatırımları açıkladı.

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, 2023 yılının ilk meclis toplantısında, yeni yılda ilçede yapılacak yatırımları açıkladı.

Belediye’nin Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Başkan İduğ başkanlığında yapıldı. Yılın ilk meclisinde İduğ, yeni yılda Belediye’nin kendi elektriğini üreteceğini, asfalt seriminin 100 bin tona çıkacağını, Serintepe Kapalı Pazar Yeri’nin yapılacağını ve Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezleri'nin sayısının artacağını duyurdu. 

Geçen cuma günü Çamdibi'nde meydana gelen vinç kazasını hatırlatan İduğ, Kayıpsız bir yıl olsun dedik ama yeni yıla buruk girdik. Gerçekten hepimiz çok üzüldük. Kazada yaşamını yitiren altı işçiye Allah'tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyorum” diye konuştu.

KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK

Kurulan Asfalt Üretim Tesisi sayesinde 2022 yılında 40 bin ton asfalt döktüklerini,  2023 yılı hedeflerinin ise 100 bin ton olduğunu aktaran Başkan Mustafa İduğ, şunları söyledi:

Hizmet binalarımızın çatılarına 2 megawatt'lık Güneş Enerjisi Sistemi kuruyoruz. Yıllık 60 milyon TL'yi bulan elektrik maliyetimizin önemli bir kısmını kendi ürettiğimiz elektrik ile karşılayacağız. Bu da kaynağı kendi içinde bir proje olacak. Buradan sağladığımız tasarruf vatandaşımıza hizmet olarak dönecek. Serintepe Kapalı Pazaryeri'ni de yapacağız. Bu konuda Sayın Valimiz Yavuz Selim Köşger'e çok teşekkür ederim. Bir yıldır Milli Emlak’tan bu yeri almaya çalışıyorduk. Valimiz bir telefon ile bu işi çözdü. Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezleri'nin sayısını da 18’e çıkaracağız.”

İSİMLERİ PARKLARDA YAŞAYACAK

Ocak Ayı Olağan Meclisi'nde İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin merhum bürokratlarından Murat Taşer'in adının Erzene Mahallesi 37. Sokak'ta yeni yapılmakta olan parka, Bulgaristan Türkleri İnsan Hakları Savunucusu Belene Kampı Gazisi, yazar ve ressam Embiya Çavuş'un isminin ise Atatürk Mahallesi 894 Sokak ile 896. Sokak kesişiminde bulunan parka verilmesi oybirliği ile kabul edildi.