Bodrum Belediyesi destekleriyle düzenlenecek etkinliklerle Bodrumlular, hafta sonu keyifli saatler geçirecek.
 
Bodrum, 8-9 ve 10 Mart’ta birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak.
  
Bodrum Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'ne özel “Kadın Ne İster” oyunu, Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi Şehir Tiyatrosu Sahnesi’nde saat 20.00’de sahnelenecek.
 
DEVE GÜREŞİ FESTİVALİ 9 MART’TA
 
Bodrum'da geleneksel hale gelen Deve Güreşi Festivali, 8 Mart Cuma günü (bugün) 13.00’te Bodrum Merkez Eski Otogar ve Milta Bodrum Marina arasında ğerçekleştirilecek kortej yürüyüşünün ardından 9 Mart Cumartesi sabah 10.00’da Kızılağaç Deve Güreşi Arenası'nda yapılacak.
 
BODRUM’UN LEZZET FESTİVALİ
 
Acı Ot Festivali, Bodrum mutfağının benzersiz lezzetlerini, 9 Mart Cumartesi ve 10 Mart Pazar günü Ortakent Köyiçi Mevkii'nde  ziyaretçilerle buluşturacak. Sabah 10.30’da Festival Ofisi önünden Bodrum bandosu ile kortej yürüyüşü yapılacak. Halk oyunu gösterilerinin ardından başlayacak festival, iki gün boyunca renkli etkinliklerle devam edecek.
 
4. GRANFONDO BİSİKLET YARIŞI
 
Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Bodrum Belediyesi destekleriyle düzenlenen 4. Uluslararası Bodrum Halikarnas Granfondo Bisiklet Yol Yarışı ise 10 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek.
 
Uluslararası Bodrum Halikarnas Granfondo Bisiklet Yol Yarışı, binden fazla sporcunun katılımı ile yapılacak. Yarış'ın  uzun parkuru saat 08.00’de, kısa parkuru 08.20’de şehir merkezinden başlayacak.
 
10 Mart Pazar günü 07.30 ile 10.30 arası Bodrum Milas yolu istikameti Güvercinlik- Mumcular yol ayrımına kadar olan bölüm, 07.00 ile 13.00 arası Bodrum Hasan Reşat Öncü Caddesini Kıbrıs Şehitleri Caddesine bağlayan kavşak (Bodrum-Milas Yolu Kızılağaç yol ayrımına kadar olan bölüm); 07.30-13.00 saatleri arası Güvercinlik-Mumcular-Bahçeyakası-Kuzyaka-Kısırlar-Beyciler-Mumcular-Pınarlıbelen-Çamlık-Yalı-Eski Bodrum Yolu-Bodrum istikameti trafiğe kapalı olacak.
 
Bodrum-Milas Karayolunda ise trafik akışı tek şeritten sağlanacak.