Bodrum Belediyesi, Bodrum’a getirilen depremzedelerin yaralarını sarmak için çok yönlü çalışmalar yürütüyor.

Bodrum Belediyesi, Bodrum’a getirilen depremzedelerin yaralarını sarmak için çok yönlü çalışmalar yürütüyor.

AFAD koordinasyonunda, Bodrum Kaymakamlığı ve ona bağlı kamu kurumları; Bodrum Belediyesi, BODER, TÜRSAB ve ilçedeki STK’ların yardımları ile deprem mağduru vatandaşlara destekler sürerken, deprem bölgesinden gelen ailelere ve çocuklara Bodrum’da birçok otel ve aile kapılarını açtı. Bodrum’un gönüllü aşçıları da otellerde yaptıkları yemeklerle bu iş birliğine katkı sağlıyor.

SAHA ÇÖZÜM EKİPLERİ İHTİYAÇLARI GİDERİYOR

Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Saha Çözüm ekipleri, Bodrum’da misafir edilen afetzede vatandaşlar ve çocuklarıyla da titizlikle ilgileniyor. İlçede çeşitli otellere yerleştirilen ailelerin temel bakım ihtiyaçları, saha çözüm ekiplerince karşılanıyor.

Bodrum Belediyesi’ne bağlı anasınıfı öğretmenleri, gönüllü olarak çeşitli oyunlar ve etkinlikler düzenliyor.

Bodrum Kaymakamlığı koordinesinde Bodrum’da yaşayan vatandaşlar tarafından kıyafet ve kişisel bakım ihtiyaçları giderilirken, afetzedelerin Aile Bakım Merkezlerinde muayeneleri ve hastanede devam eden tedavileri yaptırılarak ilaçları temin ediliyor.

Bodrum Belediyesi ekipleri, deprem bölgesinden ayrılırken kimlik ve ehliyet gibi evraklarını alamamış olanları da İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne getirerek gerekli işlemler için yardımcı oluyor.  Çocuklarını okula göndermek isteyen vatandaşların bilgileri alınarak ilgili kurumlara ekipler tarafından bildiriliyor.

Bodrum Belediyesi Kadın Danışma Merkezi ise deprem mağduru vatandaşlara yönelik psikolog ve aile danışmanından oluşan ekiple psikososyal destek hizmeti sunmaya başladı.