Bodrum Belediye Meclisi mart ayı olağan toplantısında Deprem Çalışma Komisyonu kuruldu.

Bodrum Belediye Meclisi mart ayı olağan toplantısında Deprem Çalışma Komisyonu kuruldu.

Bodrum Belediye Meclisi mart ayı olağan toplantısı, Bodrum Belediye Başkanvekili İlknur Ülküm Seferoğlu başkanlığında gerçekleşti.

Başkan Ahmet Aras’ın deprem bölgesinde olması nedeniyle toplantıya katılamadığını belirten Başkanvekili Seferoğlu, toplantının açılış konuşmasını yaptı. Seferoğlu, deprem felaketi ile ilgili başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Ardından depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için meclis, 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

7 KİŞİLİK DEPREM ÇALIŞMA KOMİSYONU

Meclis toplantısında Deprem Çalışma Komisyonu kurulması yönünde sunulan önergenin gündeme alınması oybirliğiyle kabul edildi. Gündem maddelerinin kabulünün ardından 7 kişilik Deprem Çalışma Komisyonu üyeleri; Mehmet Kocair, Özden Baysal, Mustafa Çortoğlu, Emre Köroğlu, Bahattin Kul, Hülya Aşkın ve Banu Özberk olarak belirlendi.

ARSUZ BELEDİYESİ İLE KARDEŞ ŞEHİR OLUNUYOR

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremleri sonrasında sürdürülen yardım çalışmalarına ek olarak Hatay ili Arsuz Belediyesi ile kardeş şehir kurulması yönünde önerge sunuldu. Önergenin gündeme alınmasının yanı sıra tüm bu iş ve işlemlerin gerçekleştirilmesi için Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a yetki verilmesi oybirliğiyle kabul edildi.