Bodrum Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla program ve ziyaretler düzenlerken Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da Gaziantep Adam Voleybol Takımı ile bir araya geldi.

Bodrum Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla program ve ziyaretler düzenlerken Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da Gaziantep Adam Voleybol Takımı ile bir araya geldi.

Bodrum Belediyesi, Bitez Kafe’de Emekçi Kadınlar Günü’nde Gaziantep Adam Voleybol Takımı ile kahvaltı düzenledi. Bodrum Belediyesi ve Bodrumspor A.Ş. ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı etkinliğine Başkan Aras, Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, Bodrumspor Kulüp Başkanı Rıza Karakaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Zeynel Kılıç, Mehmet Dağoğlu, Teknik Direktör Adnan Kıstak, Yelken Şube Sorumlusu Hadi Türk ve Bodrumspor Coenda Medical Kadın Voleybol Takımı katıldı.

Başkan Aras, afet bölgesinde büyük bir yıkım olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Deprem bölgesinde bir felaket yaşandı, çok büyük bir yıkım oldu. Sizlere çok büyük geçmiş olsun. Bunlar geçecek, toparlanacağız inşallah. Sizleri burada görmek, sizleri Bodrum’da ağırlamak bizleri çok mutlu etti. Bizlerden bir isteğiniz olursa her zaman hazırız. Her zaman destek olmaya söz veriyoruz. Bundan sonra umarım daha güzel günlerde bu deprem gibi kötü felaketlerin yaşanmadığı günlerde, bunların atlatıldığı zamanlarda, hep birlikte sizlerle beraber olmak istiyoruz.

Dünyada kadın mücadelesi çok uzun soluklu bir mücadele. Bodrum’da da biz bunu şu anda toplumsal cinsiyet eşitliği noktasında çalışıyoruz. Kadın hakları ile ilgili çok ciddi gelişmeler var. Bodrum’da siz kadınların başarıları büyük bir rol model diğer kadınlar için. Kızlarımız, çocuklarımız için sizler çok önemlisiniz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Kadın mücadelesinde kadın sporcuların da çok büyük bir yeri olduğunu düşünüyorum. Bunun içinde sizleri kutluyorum.”

Konuşmanın ardından Başkan Aras’a Adam Voleybol Takımı sporcuları ve teknik heyeti imzalı forma ile Atatürk’ün metal dekorunu hediye etti. Başkan Aras, Bodrumspor Kulüp Başkanı Rıza Karakaya ile birlikte sporculara başarılar dileyerek çiçek takdim etti.

DEPREM BÖLGESİNDEN GELEN KADINLAR UNUTULMADI

Bodrum Belediyesi, ilçede konaklayan depremzede kadınları da unutmadı. Ziyarete İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ekipleri de eşlik etti. Başkan Yardımcısı Yurt, Bodrum merkez ve Gümbet başta olmak üzere çeşitli otel ve konutlarda konaklayan kadınların talep ve ihtiyaçlarını dinledi. Başkan Aras’ın selamını ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajını ileten Yurt, Bodrum Belediyesi tarafından kadınların ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan hediyeleri sundu. Yurt, “Her zaman sizlerin yanındayız. Elimizden gelen ne varsa belediye olarak yapmaya hazırız” dedi.

Bodrum Belediyesi tarafından kurulan Hatay Arsuz Dostluk Kenti’nde de yaşamını sürdüren kadınlara 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Bodrum Belediyesi yetkilileri ve CHP Kadın Kolu Başkanı Umut Anıl Özdoğan ile CHP Bodrum Gençlik Kolu üyeleri karanfil dağıttı.