MEHMET ANDAÇ

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, Biga Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi ve Encümen Üyesi Yahya Bulan, AKP'li Belediye Başkanı Bülent Erdoğan'ın kendisine hakaret Edip, güvenlik görevlisi ile dışarı attırdığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Edinilen bilgilere göre söz konusu olay 18 Mayıs’ta yaşandı. Meclis Üyesi Yahya Bulan kendisine hakaret edildiği gerekçesiyle AKP'li Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu. Belediye Başkanı Bülent Erdoğan iddialarla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

"GÖREVİMİ YAPMAMA ENGEL OLUNDU"

Bulan'ın suç duyurusunda şu ifadeler yer aldı:

"Biga Belediyesi Meclis üyesiyim, aynı zamanda 3. dönem daimi encümenlik görevimi sürdürüyorum. 18.05.2023 perşembe günü yapılan toplantımızdaki gündem maddeleri üzerindeki değerlendirmelerim sonrasında, imzalarımı atmak üzere belediyemiz yazı işleri müdürlüğüne girdiğimde Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan odaya girerek bir anda bana hakaret etmeye başladı. 'Defol git', 'Sen hastasın' gibi ifadeler kullanarak beni odadan çıkarmaya çalıştı. 'Ben kamuya ait görevimi yapmaya geldim. Beni görevimi yapmaktan alıkoyamazsın' diyerek cevap verdim. Bunun üzerine güvenliklere seslenerek, 'gelin alın', 'atın bu adamı dışarı' diyerek hakaretlerine devam etti ve iki güvenlik beni kolumdan tutarak derdest ettiler. Dolayısıyla milletin oylarıyla seçilmiş bir Meclis üyesi ve daimi encümen olarak görevimi yapmama zorla engel oldu. Bu durumdan dolayı Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan'dan şikâyetçiyim."

Bağımsız Meclis üyesi Yahya Bulan, geçen sene Cumhur İttifakı'na aykırı hareket ettiği gerekçesiyle üyesi olduğu MHP'den ihraç edilmişti.