Beylikdüzü Belediyesi tarafından 17-21 Mayıs günleri arasında düzenlenecek Kırlangıç Gençlik Festivali başlıyor.

Kırlangıç Gençlik Festivali, 17 Mayıs Çarşamba günü Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek Kariyer Günleri Söyleşileri ile başlayacak. Alanında uzman kişilerin eğitim ve iş yaşamı deneyimlerini öğrencilerle paylaşacağı söyleşiler kapsamında ilk gün sağlık, ikinci gün ise hukuk alanına ilişkin paylaşımlar yapılacak. 18 Mayıs akşamı ise saat 20.30’da Beylikdüzü Big Band grubu, Yaşam Vadisi 1. Etap 6 Mayıs Gençliğimiz Var Sahnesi’nde yerini alacak.

Beş gün boyunca çeşitli etkinliklerin düzenleneceği festivalde; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadele ateşini yaktığı ve gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı da coşkuyla kutlanacak. Festivalin üçüncü günü olan 19 Mayıs’ta, ilk olarak Beylikdüzü Sivas Kongre Binası ve 4 Eylül 1919 Gençlik Merkezi’nde “Gençlik Meclisi” toplanacak. 

Günün devamında Yaşam Vadisi 1. Etap’ta düzenlenecek çeşitli etkinliklerin ardından, 6 Mayıs Gençliğimiz Var Sahnesi’nde Adamlar grubu sevilen şarkılarını gençler için seslendirecek. 20 Mayıs Cumartesi ise saatler 20.30’u gösterdiğinde Off The Record grubu sahnedeki yerini alacak. 

Festivalin kapanışı, “Bugüne Nefes Yarına Umut Gençlik Koşusu” ile gün boyunca sürecek çeşitli sahne gösterileriyle yapılacak. Festival kapsamında 18-21 Mayıs günleri arasında Beylikdüzü Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, 13.00 ile 19.00 saatleri arasında spor müsabakaları ve yarışmalarda sporseverleri buluşturacak.