Beylikdüzü Belediyesi, afet bölgesi Hatay’ın İskenderun ilçesine kurduğu ve yaklaşık 3 bin kişinin yaşadığı çadır kentte aydınlatma ve altyapı çalışmalarını tamamlayarak alana elektrik vermeye başladı. 

Beylikdüzü Belediyesi’nin, Beylikdüzü Kaymakamlığı iş birliğiyle Hatay İskenderun’da kurduğu çadır kentteki çalışmalar devam ediyor. 866 çadırın bulunduğu ve 3 bine yakın depremzedenin yaşadığı çadır kentteki yurttaşların yaşam koşullarını iyileştirmek ve hijyen açısından tedbir almak için duş ve tuvaletler faaliyete geçirildi. Çadırkentte bir yandan tüm alan düzenli olarak temizlenirken bir yandan da elektrik ve aydınlatma çalışmaları devam etti. Çadır kentte altyapı ve aydınlatma çalışmalarının tamamlanmasıyla, alana elektrik verilmeye başladı. 

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık çalışmalara ilişkin, şunları söyledi:

“Yemekhaneden revire, soğuk hava deposundan, çocuk oyun alanına kadar Hatay İskenderun’daki çadır kentimizde, depremzede vatandaşlarımızın yanındayız. Burada yaşayan 3 bine yakın vatandaşımızın şartlarını iyileştirmek için ekiplerimiz tüm gücüyle çalışmalarını sürdürüyor. Çadır kentimizdeki tuvalet ve duşlarımızı hazır hale getirerek hijyen sorununu çözdük. Ayrıca AFAD ve Beylikdüzü Belediyesi ekipleri tarafından yürütülen alt yapı çalışmaları da tamamlandı. Bu sayede alanın aydınlatılması sağlanırken çadırlara da elektrik verilmeye başlandı. Afet bölgesindeki çadır kentimizde kalan depremzedelerin her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz.”